12 niedziela zwykła

• Dzisiaj /niedziela 23 VI/ po wieczornej mszy św. odprawimy kolejną nowennę przed peregrynacją kopii Cudownego Wizerunku MB Częstochowskiej. W tym miesiącu pragniemy modlić się szczególnie za dzieci. Zapraszamy dzieci i rodziców.
  • Do czwartku trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Msza św. z nieszporami i procesją o godz. 1830. Zachęcamy do licznego udziału. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszej procesji. Dalej prosimy o przynoszenie płatków kwiatowych.
  • W poniedziałek uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela. Msza św. wieczorna w intencji ks. Wikariusza,  serdecznie zapraszam.
  • W piątek 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od kilku lat dzień ten jest dniem modlitw o świętość kapłanów. Polecamy się modlitewnej pamięci. Tradycją naszego miasta jest uroczysta procesja. Nabożeństwo rozpocznie się mszą św. o godz. 1900 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach, po niej procesja Eucharystyczna na plac Mickiewicza. Uroczystość sprawia, że nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msza św. z uroczystości o godz 800 . Zapraszamy.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.
  • Od jutra rozpoczynają się półkolonie dla dzieci.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 1430 wyjazd pielgrzymki parafialnej. Prosimy, by wszyscy uczestnicy byli przed południem na mszy świętej.
  • Wspólnota L’Arche w Poznaniu dziękuje wszystkim parafianom za złożone ofiary w sumie 2618,61 zł.
  • Fragment oświadczenia ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego   przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego chciałbym poinformować, że księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. Prosimy, aby w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”. Polecajmy Bogu naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce i wszystkich Polaków. Zabiegajmy o to, abyśmy nie dali się podzielić i pamiętajmy, że „walka nie może być silniejsza od solidarności” (św. Jan Paweł II, Gdańsk, 12.06.1987).
  • cały tekst oświadczenia https://ekai.pl/dokumenty/oswiadczenie-przewodniczacego-konferencji-episkopatu-polski-w-sprawie-aktow-nienawisci-wobec-katolikow-w-polsce/