18 niedziela zwykła

1. Gościmy dzisiaj Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy rozprowadzają kalendarze misyjne na rok 2020. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na działalność misyjną.
  2. We wtorek liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego.
  3. We wtorek o godz. 1745 różaniec do siedmiu boleści. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  4. We wtorek po wieczornej mszy św. jedyny w tym miesiącu dyżur zespołu Caritas. W czasie wakacji nie ma dyżuru prawnika.
  5. W tym roku Caritas Poznański zbiera wyprawki szkolne dla dzieci z Białorusi. Jako parafia pragniemy włączyć się w tę akcję, przybory szkolne można przynosić przez najbliższe dwie niedziele. W następną niedzielę po mszach św. zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezji.
  6. Tradycyjnie w sobotę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP czyli 10 sierpnia o godz. 1000, zapraszamy na mszę św. chorych i starszych. Podczas mszy św. sakrament namaszczenia chorych a po mszy św. spotkanie. Proszę o pomoc w organizacji spotkania wspólnotę Żywego Różańca, zespół Caritas i wszystkich chętnych.
  7. W piątek 23 sierpnia o godz. 1915 odprawimy kolejną nowennę przed peregrynacją kopii Cudownego Wizerunku MB Częstochowskiej. Można do skarbony  przy ołtarzu MB Częstochowskiej wrzucać imiona chorych i starszych, za których pragniemy się modlić. Zachęcamy, by skorzystać z wyłożonych karteczek.
  8.  W wakacje okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą świętą.
  9. Udającym się na urlopy i wakacje życzymy udanego wypoczynku. Wszędzie, gdzie będziemy, pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej.