19 niedziela zwykła

1. We wtorek 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy po mszy św. wieczornej na różaniec fatimski a po nim na procesję ze świecami wokół kościoła. Tym razem naszej modlitwie przewodniczą członkowie Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  2. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu podtrzymujemy zwyczaj poświęcenia ziół, zbóż i kwiatów. Będzie je można nabyć przed kościołem, a nabywając je wspieramy dzieła naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
  3. Od uroczystości Wniebowzięcia do naszego nawiedzenia dzielić nas będzie dokładnie sto dni. Chcemy w podobny sposób jak miało to miejsce w archidiecezji, modlitewnie przeżywać „Studniówkę Maryi”. Niech każdego dnia ktoś z parafian odmawia dziesiątkę różańca w intencji błogosławionych owoców nawiedzenia Matki Bożej w znaku Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii. Listy są wyłożone na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej.
  4. W piątek 23 sierpnia o godz. 1915 odprawimy kolejną nowennę przed peregrynacją kopii Cudownego Wizerunku MB Jasnogórskiej. Można do skarbony  przy ołtarzu Matki Bożej wrzucać imiona chorych i starszych, za których pragniemy się modlić. Zachęcamy, by skorzystać z wyłożonych karteczek.
  5. Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechu”. Można przynosić przybory szkolne. Chcemy pomóc w organizowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci na wschodzie.
  6. Bóg zapłać wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu spotkania dla chorych, szczególnie – Wspólnocie Różańcowej i Zespołowi Caritas oraz osobom indywidualnym za upieczenie ciast i przygotowanie terenu.
  7. W wakacje okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą świętą.
  8. Dzisiaj po mszach św. zbiórka ofiar na Caritas.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na misje przy okazji nabywania kalendarzy.

No comments yet