4 niedziela zwykła

Słowo Boże, w które wsłuchujemy się dzisiaj, opowiada o planie Boga względem ludzi: odbudować swój lud zaczynając od maluczkich i ubogich, aby ukształtować lud błogosławionych, lud błogosławieństw. Błogosławieństwa opowiadają o sercu Boga i Jego otwartości względem człowieka, zwłaszcza jeśli żyje w niestabilnych warunkach, w biedzie, słabości i cierpieniu. Błogosławieństwa są więc otwartymi drzwiami do tajemnicy Boga: poprzez nie Królestwo Niebieskie ukazuje się maluczkim i jest im dane w darze jako źródło radości.

1. W poniedziałek po mszy św. spotkanie zespołu Caritas.
  1. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 18.30. Na wszystkich mszach św. poświęcenie świec. Dzieci komunijne zapraszamy na godz. 18.30. Świece w cenie 10 zł można nabywać w zakrystii.
  1. Święto Matki Bożej Gromnicznej jest obchodzone jako Dzień Życia konsekrowanego, modlić się będziemy za powołanych i o powołania do życia zakonnego, a po mszach św. zbierane będą ofiary na zakony klauzurowe.
  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu,

– w piątek od 16.30 okazja do spowiedzi, a po mszy św. nabożeństwo   wynagradzające do Bożego Serca,

– w sobotę po mszy św. o godz. 8.00 nab. do Matki Bożej,

–  od godz. 9.30 odwiedziny chorych z sakramentami, do których przychodzi ks. Proboszcz, natomiast ks. Wikariusz odwiedzi chorych w sobotę 18 lutego.

1. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  1. W sobotę 4 lutego po mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest swoich dzieci w lutym, bądź też mają być chrzestnymi.
  1. Zakończyliśmy kolędę. Bardzo dziękujemy za przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowy. Bóg zapłać również za złożone przy okazji odwiedzin ofiary. Refleksjami pokolędowymi podzielę się po feriach.
  1. Osoby zapisane na pielgrzymkę parafialną w Góry Świętokrzyskie proszę, by odebrały plan i potrzebne informacje. Jest jeszcze kilka miejsc, można się zapisywać w zakrystii.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają projekt Rodzina rodzinie.  Ofiary można składać do skarbony i na konto.
  1. Naszemu parafialnemu oddziałowi KSM dziękujemy za przygotowanie baliku dla dzieci. Dziękujemy też za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary na Radio Emaus 08.
  2. W tym tygodniu na mszach o godz. 8.00 są prawie wszystkie wolne intencje.