I niedziela adwentu

1. Adwentem rozpoczynamy kolejny rok kościelny przeżywany pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.  Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 1830 a w soboty o godz. 800. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Tym, którzy nie  mają czasu w tygodniu zwracamy uwagę na roraty w soboty rano. Natomiast w ostatnim tygodniu adwentu od 18-23 XII odprawimy roraty także o godz. 630.
  2. Spotkania przed bierzmowaniem dla klas 7 we wtorek i czwartek o 1915.
  3. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i wszystkich parafian zapraszamy we wtorek na godz. 1745 na różaniec do Siedmiu Boleści.
  4. We wtorek po mszy św. spotkanie z Biblią.
  5. W środę po mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  6. W czwartek o godz. 1730 spotkanie „Kredkami do nieba”.
  7. W tym tygodniu –  I-szy czwartek, o 1800 spotkanie zainteresowanych Towarzystwem Przyjaciół Seminarium. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do godz.2000, na zakończenie Komunia święta.
  8. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 800; 1000  i  1830. Msza św. wieczorna będzie ofiarowana w intencji wspólnoty „Różaniec rodziców za dzieci” . W naszej parafii jest grupa rodziców, którzy modlą się codziennie dziesiątką różańca za swoje dzieci. Zachęcamy rodziców do włączenia się do tej wspólnoty. Po mszy św. wieczornej udamy się w procesji światła do figury Matki Bożej. Od godz. 1200 do 1300 w tak zwanej godzinie łaski zachęcamy do nawiedzenia kościoła i modlitwy w ważnych dla nas intencjach.
  9. W piątek 8 XII po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  10. W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  11. W sobotę o godz. 16.00 próba scholki dziecięcej.
  12. W niedzielę 10 XII na godz. 1530 zapraszamy na spotkanie młode małżeństwa i rodziny.
  13. W niedzielę 10 XII na godz. 1930 zapraszamy na spotkanie uczestników Kursu Nowe Życie oraz wszystkich chcących zadbać o swój rozwój duchowy.
  14. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka na Kościół Katolicki na Wschodzie. Jest to też druga niedziela miesiąca.
  15. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Podobnie jak w ubiegłym roku z myślą o dzieciach, ale w tym roku także o samotnych, wystawione zostało drzewko przyozdobione aniołkami i serduszkami, które może sprawić,  że każdy z nas stanie się aniołem dobroci dla konkretnego dziecka lub człowiekiem z sercem dla samotnych. Paczki przynosimy w niedzielę 10 grudnia. Można też zabrać tzw. „Tytkę charytatywną” i wypełnić ją artykułami spożywczymi. Napełnioną przynosimy w niedzielę 10 grudnia.