I niedziela adwentu – 29 listopada 2015r.

1. Adwentem rozpoczynamy kolejny rok kościelny przeżywany pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rok, który rozpoczynamy będzie też naszym dziękczynieniem za dar wiary przekazany naszym przodkom przed 1050 laty. Przeżyjmy jak najowocniej czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjęcie Zbawiciela. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 1830 a w soboty o godz. 800Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, prosimy o przynoszenie lampionów. Tym, którzy nie  mają czasu w tygodniu zwracamy uwagę na roraty w soboty rano.

2. Spotkanie młodzieży z klas trzecich gimnazjum przed bierzmowaniem we wtorek o 19.30.

3. W środę o 18.00 nowenna do MBNP i św. Andrzeja Boboli. Prośby i podziękowania można składać do skarbony pod obrazem.

4. W tym tygodniu I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000, na zakończenie Komunia św.,
– okazja do spowiedzi w czwartek od 1730 i w piątek od godz. 1630,
– Komunia św. w piątek o 1700, 1730, 1800,
– w piątek po mszy św. nabożeństwo do NSPJ,
– w sobotę po mszy św. o godz. 800 nabożeństwo do Serca Maryi,
– w sobotę od godz. 930 odwiedzimy chorych /nie będzie już odwiedzin przed świętami./ Prosimy o zgłoszenie tych, którzy pragną przyjąć sakramenty z racji świąt.

5. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W sobotę po mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla tych, którzy planują chrzest swoich dzieci w grudniu, bądź mają być chrzestnymi.

7. W następną niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom komunijnym.

8. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka na Kościół Katolicki na Wschodzie.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10. Podobnie jak w ubiegłym roku z myślą o dzieciach wystawione zostało drzewko przyozdobione aniołkami, które może sprawić,  że każdy z nas stanie się aniołem dobroci dla konkretnego dziecka z rodziny wielodzietnej, bądź przeżywającej trudności. Do aniołka dołączona jest krótka informacja o dziecku. Aniołka można zabrać, stanie się on naszą własnością i znakiem naszej dobroci, a paczkę przygotować  konkretnemu dziecku. Paczki z serduszkiem przynosimy w następną niedzielę 6 grudnia. Bardzo nam zależy, by  anielskie drzewko zostało rozebrane jak najszybciej. Wierzymy, że nie zabraknie wśród nas aniołów dobroci. /Są też aniołki z myślą o wolontariacie misyjnym w Argentynie!/. Można też zabrać tzw. „Tytkę charytatywną” i wypełnić ją artykułami spożywczymi. Napełnioną przynosimy również w następną niedzielę 6 grudnia. Adwent to szczególny czas myśli o potrzebujących. Przy tej okazji bardzo dziękuję za zaangażowanie członkom naszego Zespołu Caritas.

11. W sobotę 12 grudnia przypada dzień naszej całodziennej adoracji. Pragniemy zachęcić szanownych Parafian, by znaleźli „5 minut dla Jezusa”. Ma to być czas, w którym uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy, by się zapisać na konkretną godzinę, aby nasza adoracja miała ciągłość. Listy są wyłożone z przodu kościoła obok konfesjonału.

12. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnim czasie na Kościół prześladowany, Stolicę Apostolską /11XI/ i Seminarium Duchowne.