I niedziela adwentu

Okres liturgiczny Adwentu podkreśla, między innymi, bardzo ważny wymiar życia chrześcijańskiego odnoszący się do rzeczywistości ostatecznej. To zaproszenie do spojrzenia w przyszłość, jako czasu całkowitego spełnienia się obietnicy spotkania z Bogiem. Bazuje ono na pewności, że przyszłość świata należy do Chrystusa i jego Królestwa sprawiedliwości i pokoju (ewangelia). W tym kierunku zmierzają także obietnice uczynione przez Boga w odpowiedzi na oczekiwania ludzi (pierwsze czytanie). Odnosi się to do dokonania zbawienia, darmowego daru Bożego, które wymaga także ścisłej współpracy człowieka. (drugie czytanie)
Kościół zawsze widział w Jezusie spełnienie przepowiedni proroków: w dzisiejszej liturgii, szczególnie według Jeremiasza (pierwsze czytanie). Ewangelia przedstawia Jezusa, który przychodzi „na obłoku z wielką mocą i chwałą” (w. 27) na zakończenie wydarzeń obecnego świata (w.25–26); przybywa jako sędzia. On rozpocznie nowy porządek zapowiedziany przez proroka. Człowiek zostaje uwolniony od wszelkiej formy niewoli, od strachu powiązanego z kruchością i niepewnością życia. Uwolniony człowiek nie jest już zgarbiony, zamknięty, nieruchomy, lecz staje na nogach, rusza i podejmuje drogę na nowo. Efektem uwolnienia będzie odnowiona relacja z Bogiem i z bliźnim. Bóg będzie dla wszystkich pod każdym względem uznany i miłowany jak Ojciec, bliźni stanie się bratem, z którym można iść w drogę. Słowo Boże daje nam uwolnienie: od magii, marzeń o szybkich rozwiązaniach, które zwalniają od zmęczenia i odpowiedzialności, by żyć w czujności (wrażliwi na obecność Pana i braci), w wierze i wytrwałości.

1. Adwentem rozpoczynamy kolejny rok kościelny przeżywany pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.  Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 630. W te dni nie będzie mszy św. o godz. 800. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki na 1830,  prosimy o przynoszenie lampionów.
  2. Spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów klas 7 we wtorek o 1915.
  3. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i wszystkich parafian zapraszamy we wtorek na godz. 1745 na różaniec do Siedmiu Boleści.
  4. W czwartek o godz. 1730 spotkanie „Kredkami do nieba”.
  5. W tym tygodniu –  I-szy czwartek i piątek,  – w czwartek. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000,                     – w piątek okazja do spowiedzi od 1630.
  6. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, msze św. o godz. 800 i 1100. Msza św. o godz. 8.00 będzie ofiarowana w intencji wspólnoty „Różaniec rodziców za dzieci”. W naszej parafii jest grupa rodziców, którzy modlą się codziennie dziesiątką różańca za swoje dzieci. Zachęcamy rodziców do włączenia się do tej wspólnoty. Po mszy św. będzie spotkanie w salce pod probostwem. Po mszy św. o godz. 800 udamy się w procesji do figury Matki Bożej, by rzymskim zwyczajem przyozdobić ją kwiatami. Od godz. 1200 do 1300 w tak zwanej godzinie łaski zachęcamy do nawiedzenia kościoła i modlitwy w ważnych dla nas intencjach.
  7. W piątek po mszy św. spotkanie z Biblią.
  8. W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  9. W sobotę o godz. 1520 zapraszamy na spotkanie kolędników misyjnych.
  10. W sobotę o godz. 1600 próba scholki dziecięcej.
  11. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka na Kościół Katolicki na Wschodzie. Jest to też druga niedziela miesiąca.
  12. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki wigilijne. Składane przy tej okazji ofiary przekażemy jako dosłowne dzielenie się chlebem z potrzebującym z Etiopii, gdzie latem pomagali nasi wolontariusze.
  13. Podobnie jak w ubiegłym roku z myślą o dzieciach, ale także o samotnych wystawione zostało drzewko przyozdobione choinkami i gwiazdkami, które może sprawić,  że każdy z nas stanie się aniołem dobroci dla konkretnego dziecka lub człowiekiem z sercem dla samotnych. Paczki przynosimy w niedzielę 9 grudnia. Można też zabrać tzw. „Tytkę charytatywną” i wypełnić ją artykułami spożywczymi. Napełnioną przynosimy w niedzielę 9 grudnia.
  14. W poniedziałek o 630 msza św. w intencji pielgrzymujących do Częstochowy.
  15. W zakrystii i biurze parafialnym można zapisywać chorych, do których przyjdziemy z sakramentami w sobotę 15 grudnia.
  16. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na Seminarium.