I niedziela adwentu – 30 listopada 2014

1. Adwentem rozpoczynamy kolejny rok kościelny przeżywany pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w ewangelię”. Przeżyjmy jak najowocniej ten czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjęcie Zbawiciela. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 1830 a w soboty o godz. 800. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, prosimy o przynoszenie lampionów. Tym, którzy nie  mają czasu w tygodniu zwracamy uwagę na roraty w soboty rano.

2. Dziękujemy młodzieży, która przyjęła w piątek sakrament bierzmowania, za piękne przeżycie tej uroczystości i dar ołtarza – trzy czerwone stuły. Uczniów klas trzecich, którzy nie byli jeszcze u bierzmowania prosimy, aby uczestniczyli w spotkaniach klas drugich, by na koniec roku szkolnego mogli ten sakrament przyjąć. Natomiast uczniów klas pierwszych gimnazjum prosimy, aby do Bożego Narodzenia zapisywali się osobiście na przygotowanie do bierzmowania w biurze parafialnym w środy od 1900 do 2000.

3.    W środę o 1800 nowenna do MBNP i św. Andrzeja Boboli. Prośby i podziękowania można składać do skarbony pod obrazem.

4. W czwartek na godz. 2000 zapraszam na spotkanie Radę ekonomiczną. Spotkanie Rady duszpasterskiej jest planowane na wtorek 9 grudnia. Materiały można pobrać ze strony archidiecezji.

5.  W tym tygodniu I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00,

– okazja do spowiedzi w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 16.30,

– Komunia św. w piątek o 1700, 1730, 1800,

– w piątek po mszy św. nabożeństwo do NSPJ,

– w sobotę po mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Serca Maryi,

– w sobotę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych / nie będzie już odwiedzin przed świętami. Prosimy o zgłoszenie tych, którzy pragną przyjąć sakramenty z racji świąt/.

6.   W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

7. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę na godz. 16.00.

8. W sobotę po mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla tych, którzy planują chrzest swoich dzieci w grudniu, bądź mają być chrzestnymi.

9. W następną niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom komunijnym.

10. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka na Kościół Katolicki na Wschodzie.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

12. Podobnie jak w ubiegłym roku z myślą o dzieciach wystawione zostało drzewko przyozdobione aniołkami, które może sprawić,  że każdy z nas stanie się aniołem dobroci dla konkretnego dziecka z rodziny wielodzietnej, bądź przeżywającej trudności. Do aniołka dołączona jest krótka informacja o dziecku. Aniołka można zabrać, stanie się on naszą własnością i znakiem naszej dobroci, a paczkę przygotować  konkretnemu dziecku. Paczki z serduszkiem przynosimy w następną niedzielę 7 grudnia. Bardzo nam zależy, by  anielskie drzewko zostało rozebrane jak najszybciej. Wierzymy, że nie zabraknie wśród nas aniołów dobroci. Można też zabrać tzw. „Tytkę charytatywną” i wypełnić ją artykułami spożywczymi. Napełnioną przynosimy również w następną niedzielę 7 grudnia. Adwent to szczególny czas myśli o potrzebujących, przy tej okazji bardzo dziękuję za zaangażowanie członkom naszego Zespołu Caritas.

13. Cieszymy się uruchomionym ogrzewaniem naszego kościoła, jest prawie niesłyszalne. Obecnie temperatura wynosi ok. 16 stopni.