I niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy Parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych:    a/ Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 18.00;    b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, po nab. Msza święta.
  2. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Woreczek Ryżu”. Ma ona trzy wymiary: postu – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem, modlitwy – modlimy się za chorych w Etiopii oraz naszą misję parafialną, która będzie w Afryce od 8 do 24 sierpnia, jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki składamy jako ofiarę na pomoc ośrodkowi prowadzonemu przez Misjonarki Miłości w Dżimmie (Etiopia). Ważne, aby nie zatracić żadnego z powyższych wymiarów: ofiary, modlitwy i postu.
  3. Papież Franciszek wezwał cały Kościół do modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. Kościół w Polsce wyrażając jedność z Ojcem Świętym pragnie włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie 23 lutego br. (piątek) przez post i modlitwę.
  4. We wtorek o godz. 19.30 spotkanie Zespołu Caritas.
  5. W ferie nie ma spotkań: ”kredkami do nieba”, zbiórek ministrantów i prób scholki.
  6. Z okazji święta Katedry świętego Piotra, w czwartek 22 lutego 2018 roku o godz. 18.00 odbędą się w Katedrze Poznańskiej uroczyste Nieszpory pod przewodnictwem Księdza Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Do udziału w Nieszporach ks. Arcybiskup zaprasza szczególnie Profesorów i innych Pracowników Akademickich miasta Poznania.
  7. W piątek po mszy św. spotkanie z Biblią.
  8. W poniedziałek 26 lutego o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie pielgrzymujących do Włoch, dokonujemy wpłaty 1055zł i 160 euro.
  9. Przyjmujemy w zakrystii zapisy na pielgrzymkę w Kotlinę Kłodzką w dniach 17 do 21 czerwca br..
  10. Przy wyjściach wyłożone są koperty na daninę. Prosimy o zrozumienie sprawy, byśmy jako parafia mogli się z tego obowiązku względem diecezji wywiązać.
  11. Dziękujemy za ofiary na nasze inwestycje. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka na dzieła misyjne „Ad Gentes”.