II Niedziela Wielkanocna – Święto MIłosierdzia

1. Przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia na godz. 15.00. Od dzisiaj rozpoczyna się też 73. Tydzień Miłosierdzia. Przy tej okazji gorąco dziękujemy tym, którzy dzielą się swoim czasem i są zaangażowani w  Zespół Caritas. Zapraszamy nowych chętnych.
  2. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w Niedzielę Miłosierdzia w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim. W naszej parafii jest ona przeprowadzana nieustannie od Bożego Narodzenia do skarbony „Rodzina-Rodzinie” i tam też można składać na ten cel ofiary. Dotąd na utrzymanie trzech rodzin, które objęliśmy rocznym patronatem zebraliśmy 19962 zł. Jałmużna za ryż to z kolei 2106.88. Bardzo dziękujemy za składane ofiary.
  3. Gościmy dziś kleryków, którzy modlą się razem z nami o powołania a po mszach św. zbierają ofiary na nasze seminarium.
  4. W poniedziałek liturgiczna uroczystość św.Wojciecha.
  5. We wtorek o 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum.
  6. W czwartek o 17.00 spotkanie Dzieci Bożych.
  7. W piątek po mszy św. spotkanie z Biblią.
  8. W piątek o 19.30 msza św. w intencji maturzystów.
  9. Nie będzie w tym tygodniu zbiórki ministrantów.
  10. Za tydzień Niedziela Biblijna a zarazem Pierwszy Narodowy Dzień Czytania PISMA ŚWIĘTEGO .
  11. Od dziś przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lichenia, która odbędzie się 8 maja.
  12. Bóg zapłać za składaną daninę diecezjalną.
  13. Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 72, ul. Newtona 2 zapraszają Rodziców i uczniów na Drzwi Otwarte, które odbędą się 26 kwietnia o godz. 18.00. Będzie możliwość wypełnienia na miejscu formularzy „rekrutacyjnych.”
  14. Zachęcamy do nabywania prasy /Przewodnik z książeczką 5 minut z Bogiem/.