II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:

a/ Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 1800 – dla wszystkich;  we wtorek o godz. 1800 – dla dzieci,

b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600, po nab. Msza święta.

2. Spotkanie dla tych, którzy „mają czas” i chcą go spędzić razem w poniedziałek o godz. 1630 w salce pod probostwem.

3. W poniedziałek o  godz. 1915 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

4. W środę po mszy św. spotkanie zespołu Caritas.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek po mszy św. adoracja do godz. 2000,

– w piątek od 1630 okazja do spowiedzi, a po mszy św.

nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca,

– w sobotę o godz. 800 msza z nabożeństwem do Niep. Serca Maryi,

– w sobotę od godz. 930 odwiedzimy chorych z sakramentami.

6. Spotkanie z Biblią w piątek po Mszy świętej.

7. W tym tygodniu nie będzie spotkania Akcji Katolickiej.

8. Spotkanie misyjne dla dzieci wyjątkowo w sobotę o godz. 1000.

9. W sobotę 7 marca po mszy św. wieczornej /ok. 19.20/ katecheza chrzcielna. Zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest dzieci, bądź też mają być chrzestnymi w marcu.

10. Dzisiaj po mszach św. zbiórka na dzieła misyjne „Ad Gentes”.

11. Organizujemy zespół muzyczny, który będzie dbał o oprawę muzyczną Mszy świętej w niedzielę o 18.30. Zapraszamy młodych ludzi, którzy chcieliby grać i śpiewać – nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia, próby będą prowadzone przez  doświadczonych animatorów muzycznych. Zależy nam na tym, aby oprawa muzyczna Niedzielnej Mszy o 18.30 miała swój klimat i odpowiednio nastrajała do modlitwy- szczególnie zależy nam na tym, aby była to Msza z udziałem młodzieży. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 11 marca o 19.30 na probostwie.

12. Bóg zapłać za składaną daninę  diecezjalną. Koperty na daninę  są wyłożone przy wejściach. Za tydzień druga niedziela miesiąca.

13. Dzisiaj po wszystkich mszach św. w biurze parafialnym można skorzystać z pomocy w rozliczeniu jeśli ktoś chce przekazać  1% podatku na Caritas.

14. Zachęcamy do nabywania prasy: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.