II niedziela Wielkiego Postu – 16 marca 2014r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:

a/ Droga Krzyżowa  w piątek: o godz. 1800 – dla wszystkich;  we wtorek o godz. 1800 – dla dzieci,

b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza święta.

2. W poniedziałek o  godz. 1900 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum we wtorek o godz. 1930.

4. W środy o 18.00 odprawiamy nowennę do MBNP, prośby i podziękowania można składać do skarbony.

5. W środę uroczystość św. Józefa Oblubieńca, zapraszamy na mszę św. W następną niedzielę 23 marca 2014 roku o godz. 1300 w kościele Karmelitów na Wzgórzu Wojciecha Msza św. koronacyjna pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Uroczystość transmitowana będzie przez TV Polonia.

6. Spotkanie seniorów z filmem o św. Józefie w czwartek o godz. 16.00.

7. Katechezy dla dzieci komunijnych według ustalonego planu.

8. W piątek w Drodze Krzyżowej i mszy św. uczestniczą członkowie Akcji Katolickiej z naszego rejonu, gościć też będziemy diecezjalnego asystenta Akcji Katolickiej. Po mszy św. spotkanie.

9. Już dziś rusza kolejna edycja Akcji Uratuj Świętego! Zachęcamy, by włączyć się w modlitwę o ratowanie życia. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

10.  Dzisiaj przed kościołami w Polsce zbiórka na dzieła misyjne „Ad Gentes”.

11. W okresie Wielkiego Postu składana jest danina diecezjalna. Koperty na daninę są wyłożone przy wejściach. Bóg zapłać za ofiary zbierane przed tygodniem na koszty naszych remontów.

12. Od następnej niedzieli będzie można nabywać świece wielkanocne tzw. Paschaliki.