III niedziela adwentu

Czy ty jesteś tym, który ma przyjść? (Mt 11,3) Dzisiejszy fragment Ewangelii przedstawia przede wszystkim pytanie Jana Chrzciciela i świadectwo Jezusa, które go dotyczy. Jan w więzieniu jest nękany przez wątpliwości spowodowane dystansem między Mesjaszem, którego oczekuje i tym, co słyszy od swoich uczniów o Jezusie. Oczekiwał Mesjasza, który oczyści ziarno i spali plewy, Jezus natomiast jawi się pokorny. Oczekiwał Mesjasza sędziego, który potężną ręką usunie wszystkie niesprawiedliwości, tymczasem Jezus przedstawia się jako łagodny Odkupiciel. Z jego więc wewnętrznych rozterek rodzi się bardzo szczere pytanie: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść? Odpowiedź Jezusa jest zaproszeniem do rozpoznania wiarą i podjęcia odkrywczej wędrówki, która rodzi się z porównania tego, co robi i mówi Jezus z tym, co przepowiadali prorocy. Jesteśmy ludźmi poszukującymi, badaczami, którzy potrafią rozpoznać różne znaki, ślady obecności, ale wychodzą poza to, nie posiadają odpowiedzi danej raz na zawsze. Misterium Jezusa, a więc Królestwa Bożego, które zostaje zakryte przed mądrymi i roztropnymi, a objawia się maluczkim, czyli uczniom Jezusa.

1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Nauki głosi ks. dr Adam Adamski COr. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. z kazaniami o godz. 10.00 i 18.30, nie będzie mszy św. o godz. 8.00.
  1. W poniedziałek 12 grudnia  tradycyjnie w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją po mszy św. rekolekcyjnej o godz. 10.00. Pragniemy zachęcić Parafian, by znaleźć „5 minut dla Jezusa”. Ma to być czas, w którym uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy, by się zapisać na konkretną godzinę, aby nasza adoracja miała ciągłość. Listy są wyłożone z przodu kościoła obok konfesjonału.
  1. We wtorek o godz. 19.30 nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi do 20.30. Spowiedź także w sobotę od 16.30 do 19.00.
  1. We wtorek o godz. 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych – grupa B.
  1. W środę po mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  1. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w czwartek o godz. 16.00.
  1. W czwartek o godz. 17.30 spotkanie „Dzieci Bożych” /prosimy, by dzieci przyniosły flażolety/.
  1. W piątek Ks. Kanonik obchodzi 80 urodziny. Zapraszamy na mszę św. w intencji jubilata o godz. 18.30.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom /13 i 6 zł/. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.
  1. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  1. W sobotę o 17.00 próba zespołu młodzieżowego.
  1. W sobotę na 19.30, na spotkanie w salce pod probostwem zapraszamy wszystkich, którzy byli kiedyś ministrantami w naszej parafii.
  1. W niedzielę po mszy św. wieczornej modlitwa wielbienia.
  1. W niedzielę kończy się czas zapisów na rekolekcje na nartach.
  1. Rada Osiedla Junikowo zaprasza na koncert, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 16.30. W programie „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego, arie oratoryjne, pieśni i muzyka organowa. Szczegóły na plakatach.
  1. 6 stycznia o godz. 18.00 w hali Arena odbędzie się koncert „Betlejem” połączony z kolędowaniem. Wystąpią znani artyści /szczegóły na plakatach i na banerze/, bilety można nabywać w zakrystii – cena 40 zł. Jest to też wsparcie działalności Caritas.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na Kościół Katolicki na Wschodzie.
  1. Zbliża się czas kolędy, w związku z tym ogłoszenie dotyczące mieszkańców ulic:  Sieradzka numery parzyste od nr 6 oraz Giżycka numery 1, 1a, 1b, 1c. Jeśli Państwo sobie życzą tej wizyty /w dniu 15 I 2016/ prosimy o wrzucenie informacji z nazwiskiem i dokładnym adresem do skarbony przy zakrystii do dnia 6 stycznia 2017r.