III niedziela Wielkiego Postu

ZAPROSZENIE na uroczystości XXV-lecia sakry biskupiej Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:

a/ Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 18.00 – dla wszystkich;  we wtorek o godz. 18.00 – dla dzieci,

b/ podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy na ćwierć ekstremalną     nocną Parafialną Drogę Krzyżową – granicami naszej parafii.     Zapraszamy na modlitwę w drodze. Ofiarujmy Bogu nasz wysiłek, zachowując regułę milczenia na całej trasie i wsłuchując się na postojach w rozważania Męki Pańskiej. Ruszamy w piątek 24 marca o godz. 19.30 z kościoła. Do przejścia jest ok. 10 km, co zajmie nam około 3,5  godziny. Prosimy o przygotowanie odpowiedniego ubioru, wygodnych butów (część trasy wiedzie polnymi ścieżkami), zabranie latarki i telefonu, można zabrać  własny drewniany krzyż,

c/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza św.,

d/ w najbliższą sobotę rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Nauki będzie głosił ks. Robert Klemens- filipin.

1. W poniedziałek liturgiczny obchód uroczystości św. Józefa przeniesionej z dzisiejszej niedzieli. Zapraszamy na mszę świętą.
  2. Katechezy dla dzieci komunijnych w poniedziałek, środę, czwartek o godz. 1700 oraz sobotę o godz. 1100 według ustalonego planu.
  3. We wtorek o 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum.
  4. W środę o godz. 20.00 spotkanie wolontariatu misyjnego.
  5. W czwartek o godz. 1700 spotkanie Dzieci Bożych.
  6. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  7. W sobotę święto Zwiastowania Pańskiego, które jest obchodzone jako Dzień Świętości Życia. Podczas mszy św. wieczornej możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przypominamy zasady:                                                                                                                                                                                                       – zgłoszenie się przed mszą św. i wypełnienie formularza,                                                                                                                                                                                           – złożenie przyrzeczenia,                                                                                                                                                                                                                                                       – codzienne odmówienie modlitwy i jednej dziesiątki różańca w intencji nienarodzonego dziecka, którego życie jest zagrożone oraz ewentualne dobrowolne postanowienie.
  8. Spotkanie mam z dziećmi w tym tygodniu we wtorek i czwartek od 900 do 1200 w salce pod probostwem.
  9. Wczoraj podczas uroczystości w katedrze trzech naszych ministrantów Antoni Dąbkiewicz, Mateusz Egler i Piotr Karcz, zostało lektorami, a lektor Marcin Marchocki ceremoniarzem. Gratulujemy i życzymy pięknej służby dla naszej wspólnoty parafialnej.
  10. Bóg zapłać za ofiary zbierane w ostatnim czasie: na dzieła misyjne, Caritas i na nasze inwestycje. Dziękujemy też za składanie daniny. Koperty są wyłożone przy wyjściach.