III niedziela Wielkiego Postu – 23 marca 2014r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:

a/ Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 1800 – dla wszystkich; o 1930 dla młodzieży, we wtorek o godz. 1800 – dla dzieci,

b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, po nabożeństwie msza święta,

c/ od następnej niedzieli rozpoczniemy nasze rekolekcje  wielkopostne, które poprowadzi ks. prob. Jerzy Ranke.

2. We wtorek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień ten jest obchodzony jako Dzień Świętości Życia. Podczas mszy św. wieczornej będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wyłożone są broszury o tym dziele, zbierane też będą ofiary na fundusz ochrony życia.

3. W  każdą środę o 1800 odprawiamy nowennę do MBNP, prośby i podziękowania można składać do skarbony.

4. Katechezy dla dzieci komunijnych według ustalonego planu.

5. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy i kolejna wpłata w środę 26 marca o godz. 1915.

6. Spotkanie z Biblią w piątek po mszy świętej.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne tzw. Paschaliki. Caritas, KSM oraz inne organizacje możemy też wspierać poprzez przeznaczenie 1% podatku, ulotki informacyjne są wyłożone przy wyjściach.

8. Bóg zapłać za składanie daniny diecezjalnej. Koperty na daninę są wyłożone przy wejściach. Bóg zapłać też za ofiary zbierane przed tygodniem na misje.

9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje XXI koncert charytatywny, więcej informacji na plakatach. Zachęcamy do tej formy wsparcia rodzin wielodzietnych.

10. Zachęcamy do nabywania prasy: Do Gościa Niedzielnego dołączona jest książka błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich – Pasja.