III Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2015r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:

a/ Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 1800 – dla wszystkich;  o 19.30 dla młodzieży a we wtorek o godz. 1800 – dla dzieci,

b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600, po nabożeństwie Msza święta,

c/ od następnej soboty rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prob. Daniel Litkowski.

2. Katechezy dla dzieci komunijnych w poniedziałek, środę  i czwartek według ustalonego planu.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży z klas drugich gimnazjum przed bierzmowaniem. Będą to spotkania w grupach, szczegółowy program młodzież otrzyma w zakrystii.

4. W środę po mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Akcji Katolickiej.

5. Organizujemy zespół muzyczny, który będzie dbał o oprawę muzyczną Mszy świętej w niedzielę o 18.30. Zapraszamy  młodych ludzi, którzy chcieliby grać i śpiewać – nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia, próby będą prowadzone przez doświadczonych animatorów muzycznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 11 marca, o 19.30 na probostwie.

6. Spotkanie z Biblią w piątek po mszy świętej.

7. Od następnej niedzieli będzie można nabywać świece  wielkanocne tzw. Paschaliki. Dzieci z kółka misyjnego z pomocą Siostry wykonały kartki świąteczne i też będą je rozprowadzać w przyszłą niedzielę po mszach o 10.30 i 12.00.  Natomiast najbliższe spotkanie kółka misyjnego będzie dopiero 27 marca.

8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na Caritas Archidiecezji. W Popielec zebraliśmy 778,29, a na dzieła misyjne 850,60. Dziękujemy też za składaną daninę  diecezjalną.  Koperty na daninę są wyłożone przy wejściach.

9. Zachęcamy do nabywania prasy: Przewodnik Katolicki i Gość  Niedzielny.