III niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
a/ Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 18.00 – dla wszystkich;   o 19.30 dla młodzieży; we wtorek o godz. 18.00 – dla dzieci,
b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza święta.

2. Dzisiaj po mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia.

3. Katechezy dla dzieci komunijnych w poniedziałek, środę  i czwartek o godz. 17.15 według ustalonego planu.

4. Spotkania młodzieży z klas trzecich gimnazjum przed bierzmowaniem tym razem wyjątkowo w środę o 19.30.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek po mszy św. adoracja do godz. 20.00,
– w piątek od 16.30 okazja do spowiedzi i Komunii św., a po mszy św. nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca,
– w sobotę o godz. 8.00 msza z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi,
– w sobotę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentami. Nie będzie już odwiedzin przed świętami, prosimy zgłosić nowych chorych.

5. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę 5 marca po wieczornej mszy św.

6. W piątek po Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

7. Ponawiamy apel o przyjęcie na nocleg młodzieży spoza Polski w dniach od 23 do 25 lipca, od soboty rana do poniedziałku rana. Prosimy o pobieranie deklaracji noclegu, wypełnienie i przyniesienie jej do zakrystii.

8. Zachęcamy też młodzieży z naszej parafii do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

9. W zakrystii można nabywać wejściówki na uroczystość 1050 rocznicy chrztu oraz zapisywać się na kilkugodzinną pielgrzymkę parafialną do Kiekrza w sobotę 12 marca oraz na parafialną pielgrzymkę do Strachociny i innych sanktuariów.

10. Jeśli ktoś pragnie jeszcze włączyć się w akcję „Woreczek ryżu” to ryż z ulotką informacyjną można nabyć z przodu kościoła.

11. Przypominamy, że we wtorki od 19.00 do 20.00 można skorzystać z bezpłatnej porady prawnika.

12. Dziękujemy za składanie daniny, koperty są wyłożone w wyjściach. W następną niedzielę przy wyjściach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.