IV niedziela adwentu

Dzisiaj ewangelista Mateusz opowiada nam, że Jezus został poczęty w najczystszym łonie Dziewicy Maryi, za sprawą Ducha Świętego, to znaczy przychodzi z Wysoka. Ale wszedł także w historię konkretnych osób: pośród jego przodków są sprawiedliwi i grzesznicy, osoby wierzące i niedowiarkowie. Z tego powodu i my mamy nadzieję: Bóg nie przestaje być Emmanuelem, Bogiem z nami. Mimo naszych niewierności, mimo wszelkich sił zła, Bóg stał się bliski nam i kroczy z nami.
Józef, w dzisiejszej Ewangelii, kiedy dowiaduje się, że Maryja oczekuje dziecka, jako człowiek sprawiedliwy jest gotowy pełnić wolę Boga, poszukuje ludzkiego rozwiązania, które wydaje mu się odpowiednie, ale pozostaje otwarty na propozycję Boga, która przychodzi o właściwej porze. Kiedy więc poprzez anioła poznaje rzeczywistość wydarzeń, rezygnuje z gotowością ze swoich decyzji, aby przyjąć propozycję Boga. Także my w modlitwie „Ojcze nasz” mówimy: „Bądź wola Twoja”. Spróbujmy więc w tym momencie zapytać siebie, czy pełnię wolę Bożą. Jeśli nie, spróbujmy przygotować się na to, czego Bóg oczekuje od nas.

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień adwentu:

– roraty o godz. 18.30, w sobotę o godz. 8.00.

– okazja do spowiedzi od poniedziałku do piątku od 16.30 do mszy świętej. W środę biuro czynne tylko od 19.00-20.00.

1. W sobotę WIGILIA Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. wieczornej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy modlitwa, lektura Pisma św., łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.
  1. Pasterka o godz. 22.00 i 24.00. Msze św. w I-sze i II-gie święto  według porządku niedzielnego.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  1. W czwartek o godz. 17.30 spotkanie „Dzieci Bożych” /prosimy, by dzieci przyniosły flażolety/.
  1. W tym tygodniu jest wiele wolnych intencji na msze św. godz. 8.00.
  1. Zbliża się czas kolędy, w związku z tym ogłoszenie dotyczące mieszkańców ulic:  Sieradzka numery parzyste od numeru 6, oraz Giżyckiej 1,1a,1b,1c. Jeśli Parafianie tam mieszkający życzą sobie wizyty /w dniu 15 I 2017/ prosimy o wrzucenie informacji z nazwiskiem i dokładnym adresem do skarbony przy zakrystii do dnia 6 stycznia 2017r. Plan kolędy jest wywieszony i umieszczony na stronie internetowej. Zwracamy jednak uwagę, że może on ulec zmianie, dlatego prosimy o sprawdzenie aktualnego planu w niedzielę poprzedzającą odwiedziny. Kolędę rozpoczniemy od ul. Rybnickiej, Wykopy i Rudnicze.
  1. Bóg zapłać za udział w rekolekcjach oraz złożone ofiary na inwestycje i ogrzewanie.
  1. Zachęcamy do nabywania prasy: Przewodnik Katolicki  i Gość Niedzielny.
  2. Dla tych, którzy nie mają dostępu do Internetu zostały wydrukowane najważniejsze ogłoszenia i są wyłożone przy wejściach. Można je zabrać do domu.