IV Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2015r.

1.  W piątek rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony szczególnie czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00. i na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o godz. 21.00.

2.  Uroczystość NMP Królowej Polski przypadająca w następną niedzielę, liturgicznie będzie przeniesiona na najbliższą sobotę. Jest to też I-wsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:

– w piątek okazja do spowiedzi od godz.16.30, a nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca w łączności z majowym,

– chorych z sakramentami odwiedzimy w sobotę od godz. 9.30.

4. W sobotę 2 maja po mszy św. wieczornej /ok. 19.20/ katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest swoich dzieci, bądź też mają być chrzestnymi w maju.

5. Spotkanie dla tych, którzy „mają czas” i chcą go spędzić razem w poniedziałek o godz. 16.30 w salce pod probostwem.

6. W tym tygodniu ostatnia środa miesiąca, msza św. po nowennie za uczestników nabożeństwa i w ich intencjach. Zachęcamy do składania próśb  i podziękowań.

7. Spotkanie powstającego zespołu muzycznego w środę  o 1930.

8. W piątek po mszy św. zapraszamy na spotkanie z Biblią.

9. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów na wschodzie Polski, termin 6-11 września br., zapisy w zakrystii.

10. Biskupi udzielili dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja.

11. Dziękuję za składanie daniny diecezjalnej.