IV niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Nauki dziś na wszystkich mszach św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na mszach o godz. 1000 i 1830. Od poniedziałku do środy nie będzie mszy św. o godz. 800. W poniedziałek po mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi do godz. 2030.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:

a/ Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 1800 – dla wszystkich;

b/ podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy na ćwierć ekstremalną nocną Parafialną Drogę Krzyżową – granicami naszej parafii. Zapraszamy na modlitwę w drodze. Ofiarujmy Bogu nasz wysiłek, zachowując regułę milczenia na całej trasie i wsłuchując się na postojach w rozważania Męki Pańskiej. Ruszamy w piątek 16 marca o godz. 1930 z kościoła. Do przejścia jest ok. 10 km, co zajmie nam około 3,5  godziny. Prosimy o przygotowanie odpowiedniego ubioru, wygodnych butów (część trasy wiedzie polnymi ścieżkami), zabranie latarki i telefonu.

c/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600, po nabożeństwie Msza św..

1. Katechezy dla dzieci komunijnych według ustalonego planu. Rodziców dzieci komunijnych prosimy w najbliższy wtorek o odbiór strojów komunijnych. Dziewczynki o godz. 1700, chłopcy o godz. 1730.
  2. We wtorek i czwartek o 1915 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum.
  3. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w środę 21 marca.
  4. W czwartek o godz. 1700 spotkanie Dzieci Bożych.
  5. Chorych z racji świąt odwiedzimy w sobotę 24 marca. Prosimy zgłaszać osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne tzw.  paschaliki oraz baranki. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem gorąco  prosimy o zabranie i wypełnienie „Tytek charytatywnych”. Prosimy o przyniesienie  tytek w następną niedzielę.
  7. Zachęcamy do włączenia się w akcję „woreczek ryżu”. Ryż z informacją o akcji można nabywać przy dekoracji.
  8. Dziękujemy za składanie daniny. Koperty są wyłożone przy wyjściach. W następną niedzielę przy wyjściach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
  9. Zapraszamy dzieci do przygotowania palm na Niedzielę Palmową. To nie jest konkurs na najwyższą palmę ale najpiękniejszą. Prosimy rodziców i dziadków, by pomogli dzieciom i wnukom. Ponieważ chcemy palmami udekorować kościół, dlatego trzeba je przynieść do piątku 23 marca z dołączoną karteczką z imieniem i nazwiskiem.
  10. Organizujemy parafialny wyjazd letni dla dzieci i młodzieży od 18 do 22 lipca do ośrodka w Chmielnie. W programie skansen Szymbark, Kościerzyna, zamek w Bytowie, muzeum Exploseum, Kartuzy i inne. Koszt 450 zł. Zapisy i więcej informacji w zakrystii do 18 marca.
  11. Osoby zapisane na pielgrzymkę w Kotlinę Kłodzką prosimy, by w następną niedzielę w zakrystii odebrały program i dokonały wpłaty 100 zł potwierdzając wolę wyjazdu. Można jeszcze się zapisywać. Koszt 550 zł. Termin od 17 do 21 czerwca br.