IV niedziela Wielkiego Postu – 30 marca 2014r.

1. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne, nauki dziś na wszystkich mszach św. oraz w poniedziałek i środę na mszach o godz. 10.00 i 18.30. a we wtorek tylko o 18.30. Gorąco zapraszamy do skorzystania z tego czasu łaski. W poniedziałek i środę nie będzie mszy św. o godz. 8.00,  a biuro parafialne  w środę czynne tylko od 17.00 do 18.00.

W poniedziałek o godz. 19.30 w ramach naszych rekolekcji odprawimy nabożeństwo pokutne.

2. W czwartek 27 marca 2014 roku zmarł śp. ksiądz prałat Stefan Schudyproboszcz naszej parafii w latach 1974-1975, kapłan pełniący wiele funkcji w naszej archidiecezji. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Poznaniu w parafii pw. św. Rocha: Wprowadzenie w poniedziałek 31 marca br. o godz. 17.30 różaniec i Msza św.; Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 1 kwietnia br., o godz. 11.00; Pogrzeb po Mszy św. na cmentarzu przykościelnym. W naszym kościele odprawimy mszę św. za zmarłego w środę o godz. 18.30.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:

a/ Droga Krzyżowa  w piątek o godz. 1800 – dla wszystkich, łącznie z dziećmi; o 1930 – dla młodzieży,

b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600, po nabożeństwie Msza święta.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek po mszy św. adoracja do godz. 20.00,

– w piątek od 1730 okazja do spowiedzi, a po mszy św. nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca,

– w sobotę o 800 msza z nabożeństwem wynagradzającym do Niepokalanego Serca Maryi,

– w sobotę od godz. 930 odwiedzimy chorych z sakramentami, ponieważ nie będzie już odwiedzin przed świętami. Prosimy zgłosić nowe osoby, które chciałyby przyjąć Komunię z racji świąt.

4. W czwartek na godz. 16.00 zapraszamy seniorów na film o św. Barbarze.

5. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W sobotę 5 kwietnia po mszy św. wieczornej /ok. 19.20/ katecheza chrzcielna. Zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest dzieci, bądź też mają być chrzestnymi w kwietniu.

7. Grupa Teatralna młodzieży serdecznie zaprasza na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w następną niedzielę 06.04.2014 po mszy św. o godzinie 12.00 w dolnej kaplicy.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne tzw. Paschaliki. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem gorąco prosimy o zabranie i wypełnienie „Tytek charytatywnych” Caritas. Prosimy o przyniesienie  tytek w następną niedzielę.

9. Bóg zapłać za składanie daniny diecezjalnej.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabywać bilety na organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich koncert charytatywny, można też złożyć podpis poparcia za budową pomnika wdzięczności.