IV niedziela zwykła – 1 lutego 2015r.

1. Dzisiaj w ramach akcji „Twoje Dziecko – Wielka Sprawa! Jego szczęście w Twoich rękach” ukazującej rodzicom zagrożeń związanych z nieodpowiednią edukacją, krótka prelekcja po Mszy św. o godz. 12.00. W sobotę 7 lutego, w ramach tej samej akcji na Stadionie INEA przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu odbędzie się konferencja z udziałem ekspertów, serdecznie zapraszamy do udziału szczególnie rodziców.

2. Jutro przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św o godz.8.00; 10.00; 17.00 i 18.30. Na wszystkich mszach św. poświęceniem świec, dzieci komunijne zapraszamy na godz.18.30. Świece można nabywać w zakrystii po mszach św. Biuro parafialne będzie nieczynne.

3. Święto Matki Bożej Gromnicznej jest obchodzone jako Dzień Życia konsekrowanego, modlić się będziemy za powołanych i o powołania do życia zakonnego a po mszach św. zbierane będą ofiary na zakony klauzurowe.

4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 19.15.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum we wtorek o 19.30.

6.W środę o godz. 18.00 nowenna do MBNP, zachęcamy do składania próśb i podziękowań.

7. W środę po mszy św. spotkanie zespołu Caritas.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

w czwartek po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu,

w piątek od 16.30 okazja do spowiedzi, a po mszy św. nabożeństwo wynagradzającego do Bożego Serca,

– w sobotę po mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do M.Bożej,

–  od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentami.

9. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

10. W sobotę 7 lutego po mszy św. wieczornej /ok. 19.20/ katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest swoich dzieci w lutym, bądź też mają być chrzestnymi.

11. W przyszłą niedzielę na godz. 15.30 zapraszamy na probostwo małżeństwa /można przyjść z dziećmi/, które pragną pogłębiać swoja religijność.

12.  Zakończyliśmy kolędę, bardzo dziękujemy za przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowy. Bóg zapłać również za złożone przy okazji odwiedzin ofiary. Szersze omówienie poruszanych zagadnień duszpasterskich i planów gospodarczych zostanie przedstawione w przyszłą niedzielę.

13. Dziękujemy za ofiary zebrane w drugą niedzielę stycznia, za tydzień już druga niedziela lutego składka przeznaczona jest na koszty założonego ogrzewania.