IX niedziela zwykła

1. Do czwartku trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Msza św. z nieszporami i procesją o godz. 1830. Zachęcamy do licznego udziału. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszej procesji. Dalej prosimy o przynoszenie płatków kwiatowych.
  2. Dzisiaj o godz. 1530 msza św. dla młodych małżeństw i rodzin a po niej spotkanie w salce. Zapraszamy.
  3. W poniedziałek na godz. 2000zapraszam na spotkanie p. szafarzy.
  4. We wtorek na godz. 1745 zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i nie tylko na różaniec do siedmiu boleści.
  5. W czwartek 7 i 14 czerwca o 1915 spotkanie kandydatów do bierzmowania – z klas II / obydwa spotkania obowiązkowe/ a uczniowie klas trzecich, którzy nie byli na majowym spotkaniu proszeni są o pilny kontakt z ks. Janem.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Po mszy św. i procesji adoracja do godz. 2000.
  7. W piątek 8 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od kilku lat dzień ten jest dniem modlitw o świętość kapłanów. Polecamy się modlitewnej pamięci. Tradycją naszego miasta jest uroczysta procesja. Nabożeństwo rozpocznie się mszą św. o godz. 1800 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach a po niej procesja Eucharystyczna na plac Mickiewicza. Uroczystość sprawia, że nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W następną niedzielę po mszy św. wieczornej spotkanie grupy „duchowego wzrostu” oraz wszystkich, którzy pragną się włączyć w pilotaż programu duszpasterskiego „pastoral” lub chociażby go poznać.
  9. W niedzielę 17 czerwca odbędzie się kolejna pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Zapraszamy panów do udziału. Z naszej parafii wyjazd rowerowy.
  10. Na wtorek 19 czerwca godz. 1915 planujemy spotkanie z rodzicami dzieci przed wyjazdem wakacyjnym.
  11. Dzisiaj przeżywamy w Polsce kolejne święto dziękczynienia. Po mszach św. zbiórka ofiar na Świątynię Bożej Opatrzności.
  12. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza.