IX niedziela zwykła

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00, Apel Jasnogórski przy figurze o godz. 21.00.

2. Do czwartku trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Msza św. z nieszporami i procesją o godz. 18.30, zachęcamy do licznego udziału. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszej procesji. Dalej prosimy o przynoszenie płatków kwiatowych.

3. W piątek 3 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od kilku lat dzień ten jest dniem modlitw o świętość kapłanów. Polecamy się modlitewnej pamięci. Tradycją naszego miasta jest uroczysta procesja. Nabożeństwo rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach a po niej procesja Eucharystyczna na plac Mickiewicza. Uroczystość sprawia, że nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W środę o 18.00 nowenna do MBNP.

5. W środę po mszy św. spotkanie Zespołu Caritas.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek  będzie procesja kończąca oktawę, w związku z tym nie będzie adoracji,

– w piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30, a nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca po mszy św.,

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, zapraszamy na mszę św. i nabożeństwo o godz. 8.00,

chorych z sakramentami odwiedzimy w sobotę od godz. 9.30.

7. Spotkanie Akcji Katolickiej wyjątkowo w czwartek po mszy świętej.

8. W sobotę 4 czerwca po mszy św. wieczornej /ok. 19.20/ katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest swoich dzieci, bądź też mają być chrzestnymi.

9. Dzisiaj na Ostrowie Tumskim w Poznaniu od godz. 13.30. Ogólnopolski Festyn Rodzinny organizowany przez Caritas.

10. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza – łódkę na kadzidło, pozłocenie kustodii, ornaty oraz lekcjonarze. Dziękujemy też ks. neoprezbiterowi Jackowi za zestaw lekcjonarzy.

11. Za tydzień Polska przeżywać będzie IX „Święto Dziękczynienia”, przed Kościołem będzie zbiórka ofiar na Świątynię Bożej Opatrzności.

12. W przyszłą niedzielę w ramach akcji „Pieluszka dla maluszka” ponawiamy zbiórkę pieluch.