Służba Liturgiczna

„Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie”

Nasza wspólnota ministrancka liczy około 30 ministrantów. Nie jest to liczba zbyt imponująca, wierzymy jednak, że z czasem nasza wspólnota się rozrośnie, dlatego zachęcamy wszystkich chętnych chłopaków, aby się nie bali i dołączyli do nas.

Jako ministranci przede wszystkim pragniemy służyć Bogu przy ołtarzu, dlatego uczestniczymy we Mszy Św. przynajmniej raz w tygodniu i w niedzielę. Ponadto, co tydzień spotykamy się na zbiórkach, na których omawiamy najważniejsze kwestie związane z liturgią, wiarą i Kościołem. Ale nie zajmujemy się tylko tym! Nasza wspólnota nie ogranicza się tylko do chodzenia na Mszę św. – uczestniczymy w wyjazdach, obozach, turniejach sportowych, jeździmy na rowerach, gramy w piłkę i radośnie spędzamy czas.

Na koniec chciałbym również zaznaczyć, że służba liturgiczna nie ogranicza się tylko do ministrantów – należą do niej wszyscy, którzy włączają się w sprawowanie jakichkolwiek funkcji podczas liturgii, a więc: Pan kościelny, Panie i Panowie organiści oraz nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej. Oni także dokładają wszelkich starań, aby liturgia przebiegała pięknie i prawidłowo.

Jeśli Ty chciałbyś również służyć Panu Bogu PRZYJDŹ I PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS!!!

Zbiórki ministranckie odbywają się co sobotę w salce Jana Pawła II o godz. 10.00.