Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy, dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
  2. Dzisiaj w naszej parafii dzieci przystępują do I-szej Komunii św. i od poniedziałku przeżywać będą „biały tydzień”.
  3. Dzisiaj nabożeństwo majowe z apelem o godz. 2000 przy figurze św. Józefa przy ul. Junikowskiej, od poniedziałku do środy nabożeństwo o 1800 a apel o 2100.
  4. We wtorek o 1915 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III, którzy nie byli w ubiegłym tygodniu.
  5. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem jak w niedziele. O godz. 1600odprawimy nieszpory, po których wyruszy procesja – przejdzie ulicami: Sobotecką, Odległą, Kopaniną, Przepiórczą, Krośnieńską i Bełchatowską. Bezpośrednio po zakończeniu będzie w kościele msza święta. Ołtarze przygotowują grupy duszpasterskie. Proszę jednak o pomoc mieszkańców tam, gdzie będą budowane ołtarze. Proszę też o udekorowanie trasy, a mieszkańców ul. Przepiórczej wzorem roku ubiegłego o nie parkowanie samochodów na trasie. Przez całą oktawę o godz. 1830 msza św. z procesją. Nie będzie procesji w środę przed uroczystością Bożego Ciała. W niedzielę procesja będzie po mszy św. o godz. 1200. Prosimy rodziców, by dziewczynki sypały kwiatki. We wtorek o godz. 1915 zapraszamy na próbę sypania kwiatków. Natomiast wszystkich, którzy mają takie możliwości prosimy o przynoszenie płatków kwiatowych do sypania. W przedsionkach kościoła będą wyłożone kartony.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca: – w piątek okazja do spowiedzi od godz. 1630, – w sobotę od 730 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja, następnie msza św. i różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową, – chorych z sakramentami odwiedzimy w sobotę od godz. 930.
  7. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Z tej racji w piątek msza św. o godz. 1830 w intencji członków i sympatyków Akcji a po mszy świętej spotkanie w salce.
  8. W piątek msza św. „białego tygodnia” będzie odprawiona o 1745 i zakończy się procesją.
  9. W sobotę 2 czerwca po mszy św. wieczornej /ok. 1930katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest swoich dzieci, bądź też mają być chrzestnymi.
  10. W następną niedzielę na mszę św. o godz. 1200 zapraszamy dzieci, które w ubiegłym roku były u pierwszej Komunii Św. na świętowanie rocznicy tego wydarzenia.
  11. W następną niedzielę o godz. 1530 msza św. dla młodych małżeństw i rodzin a po niej spotkanie. Zapraszamy.
  12. W następną niedzielę przeżywać będziemy w Polsce kolejne Święto dziękczynienia. Po mszach św. zbiórka ofiar na Świątynię Bożej Opatrzności.
  13. Bóg zapłać za udział w odpuście parafialnym i imieninach parafii. Dziękujemy za przygotowanie ciasta i zaangażowanie w pomoc organizacyjną członkom wspólnot i nie tylko.
  14. Osoby zapisane na pielgrzymkę w Kotlinę Kłodzką proszę, by dzisiaj dokonały końcowej wpłaty.
  15. wolne miejsca na wyjazd letni dla dzieci i młodzieży.
  16. Zachęcamy do nabywania prasy.