Niedziela Najświętszej Trójcy – 15 czerwca 2014r.

1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przyjęcie tych sakramentów w tym okresie należy do podstawowych obowiązków katolika.

2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem jak w niedziele. O godz. 16.00 odprawimy nieszpory, po których wyruszy procesja – przejdzie ulicami: Sobotecką, Odległą, Kopaniną, Przepiórczą, Krośnieńską i Bełchatowską, bezpośrednio po zakończeniu będzie w kościele msza św. Ołtarze przygotowują grupy duszpasterskie, proszę jednak o pomoc mieszkańców tam, gdzie będą budowane ołtarze. Proszę też o udekorowanie trasy, a mieszkańców ul. Przepiórczej wzorem roku ubiegłego o nie parkowanie samochodów na trasie. Przez całą oktawę, rozpoczynając od środy przed uroczystością Bożego Ciała o godz. 18.30 msza św. z nieszporami i procesją. W niedzielę procesja będzie po mszy św. o godz. 12.00. Prosimy rodziców, by dziewczynki sypały kwiatki, we wtorek na godz. 19.00 zapraszamy na próbę sypania kwiatków.

3. Nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek i wtorek o godz. 1800.

4. We wtorek o godz. 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum.

5. W środę o godz. 18.00 nowenna do MBNP.

6. W piątek po mszy św. spotkanie z Biblią.

7. Osoby, które się zapisały na pielgrzymkę do Łagiewnik prosimy, by dzisiaj dokonały wpłaty celem potwierdzenia woli wyjazdu. Brak informacji traktujemy jako rezygnację z wyjazdu.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości nadania parkowi przy ul.Grunwaldzkiej imienia Ks. Feliksa Michalskiego. Szczególnie dziękuję Radzie Osiedla Junikowo i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tę inicjatywę. W zakrystii można jeszcze nabywać książkę o ks. Michalskim.

9. Rodzice dzieci komunijnych mogą po mszach św. odbierać zdjęcia i filmy.

10. Zachęcamy do nabywania prasy