Niedziela Trójcy Świętej

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy, dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
2. Dzisiaj o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I-szej Komunii św. Módlmy się za dzieci i ich rodziny.
3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 18.30 kolejne wielbienie Boga słowem i śpiewem.
4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W niedziele śpiewamy litanię o godz. 10.15 przed mszą świętą. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o godz. 21.00.
5.  Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Rzymu w poniedziałek 23 maja po mszy wieczornej w salce pod kościołem.
6. W środę o 18.00 nowenna do MBNP a po niej msza św. w intencjach uczestników nabożeństwa.
7. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem jak w niedziele. O godz. 16.00 odprawimy nieszpory, po których wyruszy procesja – przejdzie ulicami: Sobotecką, Odległą, Kopaniną, Przepiórczą, Krośnieńską i Bełchatowską. Bezpośrednio po zakończeniu będzie w kościele msza św. Ołtarze przygotowują grupy duszpasterskie, proszę jednak o pomoc mieszkańców tam, gdzie będą budowane ołtarze. Proszę też o udekorowanie trasy, a mieszkańców ul. Przepiórczej wzorem roku ubiegłego o nie parkowanie samochodów na trasie. Przez całą oktawę o godz. 18.30 msza św. z nieszporami i procesją. Nie będzie procesji w środę przed uroczystością Bożego Ciała. W niedzielę procesja będzie po mszy św. o godz. 12.00. Prosimy rodziców, by dziewczynki sypały kwiatki, we wtorek na godz. 17.30 zapraszamy na próbę sypania kwiatków. Natomiast wszystkich, którzy mają takie możliwości prosimy o przynoszenie płatków kwiatowych do sypania. W przedsionkach kościoła będą wyłożone kartony.
8. W następną niedzielę 29 maja na mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci, które były w ubiegłym roku u Pierwszej Komunii Św. Okazja do spowiedzi w piątek od 17.00 -18.00.
9. Na Wolontariat w Argentynie młodzież zebrała 4469,90 zł, Dziękujemy za okazane serce i wsparcie.
10. Przedłużono zapisy na Światowe Dni Młodych w Krakowie do 5 czerwca, chętni mogą zgłaszać się w zakrystii.