Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach Triduum Paschalnego, całej służbie liturgicznej, która przygotowała oprawę przeżywanych obrzędów, grupom duszpasterskim za przygotowanie i poprowadzenie adoracji. Bóg zapłać za przygotowanie ciemnicy i grobu oraz ofiary na kwiaty.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, msze św. jak w niedziele.

3. We wtorek o 19.15 spotkanie rodziców dzieci komunijnych, które w sobotę przystąpią do I-szej spowiedzi św., a w niedzielę podczas mszy św. o 15.30 odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

4. W środę po mszy św. spotkanie Zespołu Caritas.

5. W czwartek na godz. 19.15 zapraszam Radę Duszpasterską.

6. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:

– w piątek od 16.30 okazja do spowiedzi i Komunii św., a po mszy św. nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca, – w sobotę o godz. 8.00 msza z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi,

– w sobotę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentami.

9. W sobotę 2 kwietnia po mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest swoich dzieci w kwietniu, bądź też mają być chrzestnymi.

10. Ponawiamy apel o przyjęcie na nocleg młodzieży spoza Polski w dniach od 23 do 25 lipca, od soboty rana do poniedziałku rana. Prosimy o pobieranie deklaracji noclegu, wypełnienie i przyniesienie jej do zakrystii.

11. Organizujemy pielgrzymkę do Strachociny, Dębowca, Starego Sącza, termin 12-17 czerwca, koszt 630 zł. Jest jeszcze kilka miejsc. Osoby zapisane proszę, by od następnej niedzieli dokonywały wpłaty.

12. Bóg zapłać za składaną daninę  diecezjalną. Koperty na daninę  są wyłożone przy wejściach.

13. W drugie święto i w następną niedzielę będzie można nabywać pamiątkowe szaliki wyprodukowane z inicjatywy Akcji Katolickiej z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.

14. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego, nowennę przed tym świętem odprawiamy w święta  o 10.15, a w dni powszednie o 18.15. W przyszłą niedzielę na godz. 15.00-tą zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzień ten rozpocznie też Tydzień Miłosierdzia, będą zbierane ofiary na dzieła miłosierdzia. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poprzez wypełnienie „Tytek charytatywnych” umożliwili nam przygotowanie paczek na święta dla potrzebujących. Dzieci prosimy o przyniesienie skarbonek miłosierdzia.