Park im.Księdza Feliksa Michalskiego

Uroczystość nadania parkowi imienia księdza Feliksa Michalskiego
Przez Paweł Rosada | 16 czerwca 2014 | Aktualności Osiedlowe, Wydarzenia

W dniu 14 czerwca 2014 w parku przy ulicy Grunwaldzkiej 250 odbyła się uroczystość nadania parkowi imienia księdza Feliksa Michalskiego oraz poświęcenia pamiątkowego kamienia. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą w kościele pw. św. Andrzeja Boboli na ulicy Junikowskiej. Uroczystościom przewodniczył ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak. Po mszy licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz goście w uroczystym przemarszu przy dźwiękach orkiestry udali się do parku, gdzie ksiądz biskup poświęcił kamień pamiątkowy. Na uroczystości obecni byli ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak, proboszczowie dwóch junikowskich parafii, ksiądz kanonik Włodzimierz Koperski, Przełożony Prowincjalny MSF ks. Adam Sobczyk, Sekretarz Miasta Poznania pan Stanisław Tamm, radny Rady Miasta pan Wojciech Kręglewski, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego pan Zbigniew Czerwiński, przedstawiciele Rady Osiedla Junikowo oraz tłumnie zgromadzeni mieszkańcy naszego osiedla. Z wielką radością powitano gości honorowych uroczystości – rodzinę księdza Michalskiego. Przepiękna oprawa muzyczna w wykonaniu Chóru Cantemus z parafii św. Andrzeja Boboli dodała całości niezwykłego wydźwięku. Zgromadzeni mieszkańcy Junikowa nie kryli swojego wzruszenia i jednocześnie zadowolenia z tak uroczystego uwiecznienia pierwszego powojennego junikowskiego proboszcza. Kamień upamiętniający księdza Feliksa Michalskiego wzniesiony został z datków mieszkańców Junikowa. Dziękujemy wszystkim, którzy w tak szlachetny sposób przyczynili się do utrwalenia w pamięci tego charyzmatycznego i skromnego kapłana.