Pielgrzymka dziękczynna do Łagiewnik

W sobotę 13 września nasza diecezja dziękowała za kanonizację Jana Pawła II. Jako parafia włączyliśmy się w to dziękczynienie wyjazdem pielgrzymkowym, który rozpoczęliśmy już 10 września. Pierwszym punktem było sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, następnie udaliśmy się do Czernej, miejsca w którym czczona jest Matka Boża Szkaplerzna i św. Rafał Kalinowski. Tam uczestniczyliśmy we mszy św. i poznaliśmy historię sanktuarium. Ostatnim punktem tego dnia było opactwo benedyktynów w Tyńcu. W drugim dniu pielgrzymowania udaliśmy się do Zakopanego, gdzie nawiedziliśmy sanktuarium Matki Bożęj Fatimskiej na Krzeptówkach i Matki Bożej objawiającej cudowny medalik na Olczy. W drodze powrotnej  modliliśmy się jeszcze u Maryi Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Kolejny dzień to odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w bazylice w Wadowicach i zwiedzanie muzeum – domu rodzinnego Jana Pawła,  jedliśmy też tradycyjne kremówki. Następny punkt to sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ostatni dzień to wspomniane dziękczynienie w Krakowie, najpierw koronka w sanktuarium Miłosierdzia a następnie msza św. w centrum św. Jana Pawła pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.