Święto Chrztu Pańskiego

Pierwsza niedziela zwykła obchodzona jest jako wspomnienie Chrztu Jezusa. Wydarzenie to oznaczało dla Jezusa koniec działalności w ukryciu i publiczne ujawienie się. To Jego oficjalna inwestytura” jako Mesjasza, jasno przepowiedziana w proroczym opisie „sługi” (pierwsze czytanie) i zwięźle podsumowana w zapowiedzi złożonej przez Piotra w domu Korneliusza (drugie czytanie). Przez Chrzest Chrystus wyraża swoją gotowość wobec głosu Bożego, który Go posyła, swoją jedność z grzesznikami i zaangażowanie w ich nawrócenie oraz akceptację życia jako daru dla innych. Jezus ukazuje się nam jako sojusznik ludzkości; nie odcina się, w imię własnej niewinności, od ludu grzeszników, od tłumu skruszonych, lecz decyduje się przynależeć do tego kręgu łaknącego odnowy.
Pięknie jest zobaczyć, że Jezus także ma „potrzebę” spotkania z Janem Chrzcicielem, aby rozpocząć swoją misję. Jest dla niego ważne postawić się na miejscu człowieka, aby móc pomagać ludziom, służyć im bezinteresownie i hojnie, być dla wszystkich Emmanuelem. W nadchodzącym tygodniu spróbujmy stać się takimi „Emmanuelami” dla naszych bliźnich.

1. Przeżywamy święto Chrztu Pańskiego. Warto uświadomić sobie łaskę i zobowiązania wynikające z przyjęcia tego sakramentu.
  1. W środę 11 stycznia po mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Akcji Katolickiej.
  1. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie Wspólnoty Różańcowej. Wywieszone zostały tegoroczne terminy rekolekcji dla członków Żywego Różańca. Można się z nimi zapoznać i zapisywać.
  1. W poniedziałek 16 stycznia ks. Kanonik obchodzi swoje imieniny. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta zamówiona przez Parafian i Stowarzyszenia zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30, natomiast od Żywego Różańca msza św. w najbliższy czwartek wieczorem.
  1. W następną niedzielę 15 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na kolędowanie. Gospodarzem będzie nasz chór Cantemus. Ponadto wystąpią: Zespół wokalny Bel Suono oraz chór Epifania z parafii Objawienia Pańskiego.
  1. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie kolędników misyjnych i złożone ofiary dla dzieci z Tajlandii /500 zł/, a Siostrom Klaweriankom i rodzicom dzieci za ich przygotowanie i pomoc.
  1. W styczniu biuro parafialne czynne przed południem według planu, a w środy tylko od godz. 19.15 do 20.00.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już wsparli projekt Rodzina rodzinie. Ofiary można jeszcze składać do skarbony i na konto.
  1. Do zakończenia ferii zimowych nie będzie spotkań Dzieci Bożych.
  1. Do końca stycznia przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę parafialną w Góry Świętokrzyskie.