Trójcy Świętej

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
  2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem jak w niedziele. O godz. 1600 odprawimy nieszpory, po których wyruszy procesja – przejdzie ulicami: Wieruszowską, Ziębicką, Klapkowicką i Junikowską. Bezpośrednio po zakończeniu będzie w kościele msza święta. Ołtarze przygotowują grupy duszpasterskie. Proszę jednak o pomoc mieszkańców tam, gdzie będą budowane ołtarze. Proszę też o udekorowanie trasy oraz nie parkowanie samochodów na trasie. Przez całą oktawę o godz. 1830 msza św. z procesją. Nie będzie procesji w środę przed uroczystością Bożego Ciała oraz w sobotę. W niedzielę procesja będzie po mszy św. o godz. 1030. Prosimy rodziców, by dziewczynki sypały kwiatki. We wtorek o godz. 1915 zapraszamy na próbę sypania kwiatków. Natomiast wszystkich, którzy mają takie możliwości prosimy o przynoszenie płatków kwiatowych do sypania. W przedsionkach kościoła będą wyłożone kartony.
  3. We wtorek ostatni dyżur prawnika przed wakacjami.
  4. W niedzielę 23 czerwca o godz. 1915 odprawimy kolejną nowennę przed peregrynacją kopii Cudownego Wizerunku MB Częstochowskiej. Można do skarbony  przy ołtarzu MB Częstochowskiej wrzucać imiona dzieci, za które pragniemy się modlić. Zachęcamy, by skorzystać z wyłożonych karteczek.
  5. Zapraszamy do uczestnictwa w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie. Zapisy na stronie www.ppp2019.pl
  6. Od 24 do 28 czerwca planujemy półkolonie dla dzieci. Zgłoszenia w zakrystii, koszt 50 zł.
  7. „Poznańskie Słowiki”, czyli Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej, popularnie zwany także Chórem Stuligrosza, zaprasza chłopców w wieku 7-10 lat do śpiewu w swoim zespole. Kandydatów można zgłaszać do 28 czerwca. Aktualności o „Poznańskich Słowikach” i warunkach rekrutacji dostępne są na stronie internetowej chóru: www.slowiki.poznan.pl
    Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami.