Uroczystość Trójcy Świętej – 31 maja 2015r.

1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem jak w niedziele. O godz. 16.00 odprawimy nieszpory, po których wyruszy procesja – przejdzie ulicami: Sobotecką, Odległą, Kopaniną, Przepiórczą, Krośnieńską i Bełchatowską. Bezpośrednio po zakończeniu będzie w kościele msza święta. Ołtarze przygotowują grupy duszpasterskie, proszę jednak o pomoc mieszkańców tam, gdzie będą budowane ołtarze. Proszę też o udekorowanie trasy, a mieszkańców ul. Przepiórczej wzorem roku ubiegłego o nie parkowanie samochodów na trasie. Przez całą oktawę o godz. 18.30 msza św. z nieszporami i procesją. Nie będzie procesji w środę przed uroczystością Bożego Ciała. W niedzielę procesja będzie po mszy św. o godz. 12.00. Prosimy rodziców, by dziewczynki sypały kwiatki. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy na próbę sypania kwiatków.

3. Nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek i wtorek o godz. 18.10.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w piątek okazja do spowiedzi od godz. 1630 , nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca po mszy św.,

– w sobotę o godz. 8.00 msza św. z nabożeństwem wynagradzającym do Niepokalanego Serca Maryi,

– chorych odwiedzimy z sakramentami w sobotę od godz. 9.30.

5. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest w czerwcu w sobotę 6 czerwca po mszy św. wieczornej.

6. Nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek i wtorek o godz.1810.

7. W poniedziałek o 16.30 spotkanie tych, którzy „mają czas” .

7. We wtorek na godz. 19.30 zapraszam na spotkanie Radę duszpasterską.

8. W piątek o 10.30 chcemy odwiedzić Dom Sióstr Klawerianek, które prowadzą spotkania misyjne dla dzieci. Mogą pojechać też dzieci, która nie uczestniczą w spotkaniach grupy misyjnej, Zapisy chętnych dziś po mszach św. w zakrystii.

9. Przed kościołem Młodzież z KSM rozprowadza książkę p. Adama Czabańskiego Wspomnienia Mieszkańców Junikowa z wydarzeń stycznia i lutego 1945r. Cena 35zł.

10. Dzisiaj na Ostrowie Tumskim w Poznaniu od godz. 13.30 Ogólnopolski Festyn Rodzinny organizowany przez Caritas.

11.  Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza – ornaty i stuły oraz za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Msza św. w int. tych dzieci będzie odprawiona w następną niedzielę o godz. 12.00.

12.  Za tydzień Polska przeżywać będzie VIII „Święto Dziękczynienia”, przed Kościołem zbiórka ofiar na Świątynię Bożej Opatrzności.

13. Zachęcamy do nabywania prasy, do Przewodnika dołączona jest książeczka z myślami ks. Jana Twardowskiego.