Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2015r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na cmentarzach nie ma mszy św. natomiast o godz. 15.00 będą procesje modlitewne. Postarajmy się w nie włączyć, ofiarowując zmarłym swoją modlitwę.

2.   W poniedziałek – 2 XI – Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o 8.00; 10.00; 17.00 i 18.30. O godz. 18.30 msza św. w intencji naszych parafian zmarłych od 1 XI 2014r. /zapraszamy rodziny zmarłych/.

W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nie ma przywiązania do grzechu, nawiedzi cmentarz i odmówi na cmentarzu jakąkolwiek modlitwę w intencjach zmarłych.  Można też uzyskać odpust od godz. 1200 1 listopada do 2400  2 listopada za nawiedzenie kościoła i zmówienie Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…
Nasza pamięć o zmarłych wyraża się też poprzez wymienianki, można je składać do skarbon. Za wymienianych zmarłych modlimy się w dni powszednie, z wyjątkiem środy, o godz. 18.00.

3. We wtorek o 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum.

4. We wtorek, środę i czwartek o godz. 17.00 odbędą się katechezy dla dzieci komunijnych, według ustalonego z rodzicami planu.

5. W środę o godz. 20.00 spotkanie zainteresowanych wolontariatem w Argentynie.

6. Spotkanie zespołu Caritas w czwartek o 20.00.

7.  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek po mszy św. do godz. 20.00 adoracja Najświętszego  Sakramentu, na zakończenie Komunia św.,
– okazja do spowiedzi w czwartek od 17.30 do mszy św.  i podczas adoracji oraz w piątek od 16.30 do mszy św.,
– Komunia św. w piątek o 1700; 1730 i 1800,
– w sobotę o godz. 8.00 msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi,
– w sobotę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentami.

8. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

9. W sobotę o 1920 katecheza chrzcielna. Zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest dzieci w listopadzie lub mają być chrzestnymi.

10.  W niedzielę 8 listopada przeżywamy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pragniemy modlić się za prześladowanych z powodu wierności Chrystusowi. W tym roku szczególnie za chrześcijan w Syrii.

11. Zachęcamy do nabywania prasy oraz kalendarzy wydanych przez archiwum.