V niedziela wielkanocna

1. Dziś na zakończenie tygodnia modlitw o powołania gościmy kleryków, którzy modlą się razem z nami a po mszach św. zbierają ofiary na nasze Seminarium.
  2. W piątek po mszy św. spotkanie z Biblią.
  3. W sobotę 14 maja udajemy się na kilkugodzinny wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu k. Czarnkowa. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii i biurze parafialnym.
  4. W związku ze zbyt małym zainteresowaniem, pielgrzymka do Strachociny nie odbędzie się. Osoby, które dokonały wpłaty prosimy o jej odbiór.
  5. W niedzielę rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony szczególnie czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 18.00., w niedziele śpiewać będziemy litanię o godz. 10.15 przed mszą św. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej przez cały maj o godz. 21.00.
  6. Zapraszamy młodych do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Krakowie oraz do wzięcia udziału w Dniach w Diecezji, które odbędą się w dniach od 23 do 25 lipca. Pragniemy zaprosić  młodzież powyżej 18 roku życia do współtworzenia tych dni poprzez bycie wolontariuszami. Organizujemy nabór wolontariuszy krótkoterminowych, którzy pomogą przy Dniach w Diecezji na Cytadeli. Zgłoszenia odbywają się drogą elektroniczną. Z kandydatem skontaktuje się koordynator, który zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną. W kruchtach wyłożone są ulotki z informacjami na temat zapisów.
  7. Zapowiedziana przez papieża Franciszka zbiórka na pomoc dla Ukrainy w naszej parafii zostanie przeprowadzona przez Zespół Caritas w następną niedzielę, tj. 1 maja.
  8. Informacja dla członków Rady duszpasterskiej – zapowiadane na 15 maja spotkanie parafialne nie odbędzie się.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy: w Przewodniku m.in. relacje z obchodów 1050 rocznicy chrztu oraz wzruszający artykuł ”Miłość Matki”, w Gościu m.in. „Bóg mówi w Legnicy” – o wydarzeniu eucharystycznym oraz „Udręka chrześcijan” – o krajach, gdzie rodzice nawet przed dziećmi muszą ukrywać swoje chrześcijaństwo.