V Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2015r.

1. W najbliższy piątek po mszy św. ok. godz. 1900 odprawimy Drogę Krzyżową wokół naszego kościoła.  Chcemy poczuć się wspólnotą wokół krzyża. Chcemy, aby rozważania przeczytali małżonkowie.

2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600, po nabożeństwie msza święta.

3. We wtorek o 1800 Droga Krzyżowa dla dzieci.

4. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień ten jest obchodzony jako Dzień Świętości Życia. Podczas mszy św. wieczornej będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wyłożone są broszury o tym dziele, zbierane też będą ofiary na fundusz ochrony życia.

5. Zapraszamy młodych ludzi, którzy chcieliby grać i śpiewać –  spotkanie powstającego zespołu w środę  o 1930 w salce.

6. Katechezy dla dzieci komunijnych w poniedziałek, środę i czwartek według ustalonego planu. Natomiast we wtorek rodzice dzieci komunijnych mogą odbierać stroje – o 1700 dziewczynki a o 1730 chłopcy.

7. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami.    Prosimy zgłosić osoby, które chcą przyjąć Komunię św. z racji  Świąt.

8. Okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 1630.

9. W sobotę 28 marca po mszy św. wieczornej /ok. 1920/   katecheza chrzcielna. Zapraszamy wszystkich, którzy planują  chrzest dzieci, bądź też mają być chrzestnymi w kwietniu.

10. Bóg zapłać za udział w rekolekcjach parafialnych oraz za składanie daniny diecezjalnej. Dziękujemy też wspólnocie  różańcowej za ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego. Nie będzie na ten cel osobnej składki, jeśli ktoś pragnie wesprzeć to dzieło, można ofiarę złożyć na składkę.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne tzw.  Paschaliki. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem gorąco  prosimy o zabranie i wypełnienie „Tytek charytatywnych” Caritas. Prosimy o przyniesienie  tytek w następną niedzielę.

12. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Strachociny, Lwowa i Kamieńca Podolskiego. Termin- 26.04.-3.05. 2015. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Dodatkowe  informacje z programem  można otrzymać w zakrystii.

13. Nasze sprawy lokalne. Dziś odbywają się wybory do Rady  Osiedla, można wybierać do 15 kandydatów. Natomiast w środę  odbędzie się spotkanie w sprawie planu zagospodarowania, więcej  inf. na ogłoszeniach.