V niedziela zwykła – 7 lutego 2016r.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Jest to czas umartwienia, pokuty, rozważania męki i śmierci Chrystusa a przede wszystkim nawracania. Okres ten rozpoczniemy pokutnym gestem posypania naszych głów popiołem podczas Mszy św., które w tym dniu będą o godz. 8.00; 10.00; 17.00 i 18.30. Nowenna do MBNP będzie normalnie o godz. 18.00.

2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.

3. W Środę Popielcową po Mszach św. zbiórka ofiar na Caritas.

4. W poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

5. W środę po mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

5. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

6. W czwartek 11 lutego br. o godz. 18.30 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej Farze o godz. 18.00 i uda się na Plac A. Mickiewicza. W związku z tym, że Droga Krzyżowa wpisuje się w cykl przygotowań do ŚDM w sposób szczególny zapraszamy młodzież.

7. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:
a/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00,
b/ Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00/po nab. Msza święta/.

8. Początek Wielkiego Postu to czas modlitw o ducha pokuty i trzeźwość narodu, pamiętajmy o tych intencjach.

9. W Popielec biuro parafialne będzie nieczynne.

10. Spotkanie grupy misyjnej w najbliższy piątek o 17.00.

11. W piątek po mszy św. zapraszamy na spotkanie z Biblią.

12. W związku z rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu oraz trwającym Rokiem Miłosierdzia, zachęcamy Parafian do włączenia się w akcję „Woreczek ryżu”. Akcja „Woreczek ryżu” ma trzy wymiary: postu – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem, modlitwy – wspominamy w modlitwie młodych z krajów misyjnych, jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę – chcemy pomóc młodzieży z krajów misyjnych, która pragnie przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Polski. Ważne, aby nie zatracić żadnego z powyższych wymiarów. Nie są ważne wyłącznie złożone ofiary, ale również wymiar modlitwy i postu. Woreczki ryżu będą do nabycia w I niedzielę Wielkiego Postu.