VI niedziela wielkanocna

1.  Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 18.00., w niedziele śpiewać będziemy litanię o godz. 10.15 przed mszą świętą. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej przez cały maj o godz. 21.00.

2.  We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. będą według porządku niedzielnego. Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z harcerzami zaprasza na wieczornicę patriotyczną. Początek po mszy św. o 18.30, zakończenie apelem.

3.  Spotkanie przed bierzmowaniem młodzieży z klas 3 gimnazjum z racji święta wyjątkowo w środę o godz. 20.00.

4. W środę po mszy św. zapraszam na spotkanie Zespół Caritas.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja po mszy św. do godz. 20.00,
– w piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30, a nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca w łączności z majowym,
– w sobotę msza św. i nabożeństwo do Serca Maryi o godz. 8.00,
chorych z sakramentami odwiedzimy w sobotę od godz. 9.30.

6.W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W sobotę 7 maja po mszy św. wieczornej /ok. 19.20/ katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest swoich dzieci, bądź też mają być chrzestnymi w maju.

8. W sobotę 14 maja udajemy się na kilkugodzinny wyjazd pielgrzymkowy do sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu koło Czarnkowa. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

9. Caritas Archidiecezji Poznańskiej kolejny raz organizuje „Wakacje z Bogiem” dla dzieci i młodzieży.  Oprócz turnusów wyjazdowych w tym roku przygotowywane są również półkolonie dla  dzieci ze szkoły podstawowej. Dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania.  Szczegółowe  informacje na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku.  Osoby zainteresowane prosimy o zabranie i wypełnienie karty uczestnika (dostępne w zakrystii oraz na stoliku przy tablicy ogłoszeń) i dostarczenie jej na dyżur Caritasu we wtorek 10 maja.

10. Dziś zbiórka na pomoc dla Ukrainy, za tydzień druga niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium. Klerycy zebrali 2896 zł.