VIII niedziela zwykła – 2 marca 2014r.

1. We wtorek o godz. 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Jest to czas umartwienia, pokuty, rozważania męki i śmierci Chrystusa a przede wszystkim nawracania. Okres ten rozpoczniemy pokutnym gestem posypania naszych głów popiołem podczas Mszy św., które w tym dniu będą o godz. 800; 1000; 1700 i 1830. Nowenna do MBNP będzie normalnie o godz. 18.00.

a) W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.

b) W Środę Popielcową, przed kościołem, po Mszach św. zbiórka ofiary na Caritas.

3. W okresie Wielkiego Postu zgodnie z wielowiekową tradycją Kościoła odprawiane są nabożeństwa pasyjne:

a/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1800,

b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600, po nabożeństwie Msza święta.

4. Początek Wielkiego Postu to czas modlitw o ducha pokuty i trzeźwość narodu, pamiętajmy o tych intencjach.

5. W Popielec biuro parafialne będzie nieczynne.

6.  W czwartek o godz. 16.00 spotkanie seniorów – zapraszamy.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca:

w czwartek po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu,

w piątek od 17.30 okazja do spowiedzi, a po mszy św. nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca.

8. W piątek nie będzie spotkania Akcji Katolickiej.

9. W piątek po mszy św. zapraszamy na spotkania z Biblią.

10. W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, składka na remonty.