Wniebowstąpienie Pańskie – 17 maja 2015r.

1.     Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 1800 i na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o godz. 2100.

2. W poniedziałek o godz. 1915 spotkanie rodziców dzieci komunijnych. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I-szej Komunii św. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny. Bardzo serdecznie prosimy, by w przyszłą niedzielę o godz.1200 pozostawić kościół dla dzieci i ich rodzin i skorzystać z pozostałych mszy św. Wszystkie miejsca siedzące są zarezerwowane dla rodzin dzieci. Okazja do spowiedzi w sobotę od 16.30.

3. W tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 1900 odbędą się próby dzieci przed pierwszą komunią.

4. We wtorek o godz. 1930 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych.

5. W środę o 19.30 próba zespołu muzycznego.

6. Dzisiaj odbędzie się Archidiecezjalny Marsz dla Życia, zachęcamy do udziału.

7. Zbliża się Dzień Matki. W tym dniu odprawimy mszę św. za zmarłe Mamy, chcemy je wspomnieć imiennie, kartkę z imieniem i nazwiskiem zmarłej mamy można wrzucić do skarbony przy zakrystii.

8. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych oraz „Wakacje z Bogiem” dla dzieci i młodzieży.  Dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania pobytu. Szczegółowe  informacje na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku.  Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się na dyżur Caritasu celem dopełnienia formalności.

Przypominamy, że Parafialny Zespół Caritas pełni dyżur w każdy wtorek po wieczornej Mszy św.

9.  W najbliższych dniach przypadają rocznice święceń kapłańskich.  W piątek na mszy św. o godz. 1830 modlić się będziemy za ks. Kanonika z racji 55-tej rocznicy i ks. Wikariusza z ok. 10-tej rocznicy święceń. W piątek w katedrze o godz. 1100 Ks. Arcybiskup odprawi mszę św. z kapłanami obchodzącymi w tym roku 25-tą rocznicę święceń, wśród których jest ks. proboszcz. Jubileuszowa msza św. w naszej parafii będzie mieć miejsce w sobotę 30 maja o godz. 11.00.

10. 25 maja w Auli UAM odbędzie się XXII Koncert Charytatywny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na rzecz rodzin wielodzietnych (szczegółowe informacje na plakatach).

11. Dzisiaj po mszach św. zbiórka ofiar na utrzymanie naszego Seminarium. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu i na koszty remontu dołu kościoła oraz za składanie daniny diecezjalnej.