Wolontariat misyjny na Ukrainie

W pierwszej połowie sierpnia 2014r. młodzież z grupy Wolontariatu Misyjnego naszej parafii        (Maria Wlaź, Magdalena Nowak, Jacek Nowak, Maria Pawuła, Marta Łyczywek oraz Katarzyna Mich) wraz z ks. Dawidem Stelmachem, wyjechała na dwa tygodnie na Ukrainę. Uczestnicy prowadzili półkolonie dla dzieci i młodzieży w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieńcu Podolskim. W ramach ewangelizacji członkowie grupy przygotowywali codziennie katechezy dotyczące postaci Starego Testamentu. W pozostałym czasie organizowali gry, zabawy i wycieczki . Zajęcia kończyły się wspólnie odmawianą Koronką do Miłosierdzia Bożego. W wolnym czasie grupa miała okazję zwiedzić Kamieniec Podolski, liczne cerkwie i kościoły, pod opieką tamtejszego proboszcza – ks. Jerzego Molewskiego (pochodzącego z naszej parafii) oraz ks. Tomasza Błaszczyka. Dodatkowym zadaniem była pomoc w kuchni. Wolontariusze wrócili zadowoleni i z zapałem do dalszej pomocy na rzecz misji.