Wspomnienie wiernych zmarłych – 2 listopada 2014r.

1. Trwamy w oktawie  uroczystości Wszystkich Świętych. Dziś – Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Do 8 listopada możemy ofiarowywać zmarłym odpust zupełny. Odpust zyskuje ten, kto nie ma przywiązania do grzechu, nawiedzi cmentarz i odmówi na cmentarzu jakąkolwiek modlitwę za zmarłych. Nasza pamięć o zmarłych wyraża się też poprzez wymienianki. Można je składać do skarbon. Za wymienianych zmarłych modlimy się w dni powszednie, z wyjątkiem środy, o godz. 18.00.

2.  W poniedziałek o godz. 20.00 spotkanie rodziców ministrantów.

3.  We wtorek o 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum.

4.  W środę o godz. 1800 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

5.  Spotkanie zespołu Caritas w środę po mszy świętej.

6.  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

w czwartek po mszy św. do godz. 2000 adoracja Najświętszego Sakramentu,

okazja do spowiedzi w czwartek od 17.30 do mszy św. i podczas adoracji oraz w piątek od 16.30 do mszy św.,

– Komunia św. w piątek o 1700; 1730 i 1800

w sobotę o godz. 8.00 msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi,

w sobotę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentami.

7. W piątek po mszy św. spotkanie z Biblią.

8. W tym miesiącu nie będzie spotkania Akcji Katolickiej.

9. W sobotę o 1920 katecheza chrzcielna, zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest dzieci w listopadzie lub mają być chrzestnymi.

10. W następną niedzielę modlimy się o powołania. Przed kościołem kleryk będzie zbierał ofiary na seminarium. Jest to też druga  niedziela miesiąca, składka na koszty zakładanego ogrzewania kościoła.

11. W niedzielę 9 listopada przeżywamy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pragniemy modlić się za prześladowanych z powodu wierności Chrystusowi, w tym roku szczególnie za chrześcijan w Syrii / ulotki o tragicznym losie chrześcijan/.

12. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Strachociny, Lwowa i Kamieńca Podolskiego. Termin – 26.04. – 3.05.2015. Dodatkowe i informacje z programem można otrzymać w zakrystii lub na stronie www:

Pielgrzymka