X niedziela zwykła

1. Pod hasłem „Chrzest darem Miłosierdzia” przeżywamy z Kościołem w Polsce IX Święto Dziękczynienia. Przy wyjściu zbiórka ofiar na Świątynię Bożej Opatrzności.

2. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, po wieczornej mszy św. odprawiać będziemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

3.  W naszym kościele jest wystawa o historii Pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwanego pomnikiem Wdzięczności. Kościół  dziś po południu będzie otwarty. Zapraszamy do zwiedzania. W sobotę 11.06. po Mszy Św. wieczornej o godz. 18:30  wyświetlony zostanie krótki film o Pomniku. Po filmie przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika prof. Stanisław Mikołajczak  opowie o burzliwych losach Pomnika, zamierzeniach odbudowy, oraz odpowie na pytania  osób zainteresowanych. Po Mszach Świętych w dniach 11 i  12.06. br. przedstawiciele Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika będą przed kościołem rozprowadzać cegiełki  oraz miniaturki figury. Cena cegiełki 10,-zł – na odbudowę Pomnika.

4. Przypominamy, że we wtorki po mszy św. dyżur pełni Zespół Caritas, można też skorzystać z bezpłatnej porady prawnika.

5. We wtorek o 19.30 spotkanie młodzieży z klas 3 gimnazjum.

6. W środę po mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

7. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie wspólnoty różańcowej.

8. W piątek 0 17.00 spotkanie dziecięcej grupy misyjnej.

9. W niedzielę 19 czerwca obędzie się kolejna pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Już dziś prosimy panów, by pomyśleli o udziale w tym wydarzeniu.

10. W niedzielę 12 czerwca odbędzie się Marsz dla Życia  pod hasłem „Z rodziną najlepiej”. O godz. 14.30 rozpocznie się festyn rodzinny na placu Wolności,  następnie o 15.45 wyruszy marsz w kierunku Katedry.   Zachęcamy, aby wziąć udział całymi rodzinami i dać świadectwo poparcia dla wartości życia.

11. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, składka na nasze inwestycje.