X niedziela zwykła

1. Do czwartku trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Msza św. z nieszporami o godz. 18.30, zachęcamy do licznego udziału. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszej procesji.

2. W piątek 12 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od kilku lat dzień ten jest dniem modlitw o świętość kapłanów. Polecamy się modlitewnej pamięci. Tradycją naszego miasta jest uroczysta procesja. Nabożeństwo rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach a po niej procesja Eucharystyczna na plac Mickiewicza. Uroczystość sprawia, że nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 11.00 w naszym kościele msza św. z udziałem wszystkich księży dekanatu tzw. Kongregacja Dekanalna. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

4. W poniedziałek o godz. 20.00 spotkanie rodziców ministrantów.

5. We wtorek o 19.30 spotkanie młodzieży z klas drugich przygotowującej się do bierzmowania.

5. W środę po mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

6. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie wspólnoty różańcowej.

7. W czwartek po mszy św. spotkanie Zespołu Caritas.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały maj gromadzili się na apelu maryjnym. Z inicjatywy Rady duszpasterskiej pragniemy odprawiać apel 13-tego dnia miesiąca aż do października Zapraszamy już w najbliższą sobotę o 21.00.

9. W najbliższą sobotę 13 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 na poznańskiej Malcie (teren przy widowni) odbędzie się widowisko słowno-muzyczne poświęcone Błogosławionemu Edmundowi Bojanowskiemu.      Widowisko składać się będzie z pięciu „wejść” słownych, pomiędzy którymi wykonanych zostanie kilka piosenek. Wykonawcami będą: orkiestra symfoniczna, chóry i gwiazdy polskiej estrady (m.in. Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach, Olga Bończak). Całość poprowadzi Szymon Hołownia, a narrację Jerzy Zelnik. Czas trwania widowiska – ok. 1 godziny. Wstęp bezpłatny, jednak za zaproszeniami. Specjalne karty wstępu można otrzymać w zakrystii lub zamawiać i odbierać w Kurii Metropolitalnej – u księdza notariusza, bądź w biurze Caritas Archidiecezji Poznańskiej, przy Rynku Wildeckim 4a.

10. W następną niedzielę na probostwie o godz. 16.30 spotkanie powstającego kręgu Domowego Kościoła, zapraszamy małżeństwa.

11. Przed kościołem Młodzież z KSM rozprowadza książkę p. Adama Czabańskiego Wspomnienia Mieszkańców Junikowa z wydarzeń stycznia i lutego 1945r. Cena 35 zł.

12. Dzisiaj Polska przeżywa VIII „Święto Dziękczynienia”. Przed kościołem zbiórka ofiar na Świątynię Bożej Opatrzności. Za tydzień druga niedziela miesiąca ofiary zbierane na pokrycie kosztów remontu salek w dolnym kościele.

13. W dniach 12-14 czerwca br. przeżywać będziemy w Polsce IV Krajowy Kongres Misyjny. Główne wydarzenia kongresowe będą miały miejsce w Warszawie. Będzie w nich uczestniczyć delegacja dzieci i dorosłych z naszej parafii. Ostatni dzień kongresu – niedziela 14 czerwca br. – pomyślany jest jako diecezjalna i parafialna stacja kongresowa. Centralnym wydarzeniem w Archidiecezji Poznańskiej będzie Msza św. w poznańskiej Farze –celebrowana przez Księdza Arcybiskupa o godz. 13.00. Eucharystia będzie transmitowana przez TV Polonia. Módlmy się tego dnia za misjonarzy i misjonarki pracujących na misjach, prośmy też Boga o misyjne powołania z naszych wspólnot. Zgodnie z ustaleniem Konferencji Episkopatu Polski po wszystkich Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Misyjny.