XI niedziela zwykła

1. Do czwartku trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Msza św. z nieszporami i procesją o godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszej procesji oraz peregrynację obrazu św. Józefa. Szczególne podziękowanie kieruję do panów, którzy poświęcili dużo czasu na przygotowanie nowych konstrukcji pod ołtarze Dalej prosimy o przynoszenie płatków kwiatowych.
  2. W piątek 23 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od kilku lat dzień ten jest dniem modlitw o świętość kapłanów. Polecamy się modlitewnej pamięci. Tradycją naszego miasta jest uroczysta procesja. Nabożeństwo rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach a po niej procesja Eucharystyczna na plac Mickiewicza. Uroczystość sprawia, że nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W czwartek msza św w intencji ks. wikariusza z okazji imienin. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
  4. W sobotę o godz. 1000 wyjazd na rejonowe spotkanie wspólnot różańcowych.
  5. Ostatnie w tym półroczu spotkanie „Młodych małżeństw i rodzin“ odbędzie się w niedzielę 25 czerwca i rozpocznie się mszą św. o godz. 15.00. Po niej planujemy spotkanie przy grillu. Chcemy porozmawiać, by po wakacjach rozpocząć na nowo.
  6. Prosimy, by młodzież przygotowująca się do bierzmowania składała swoje dzienniczki w zakrystii lub biurze parafialnym do końca czerwca.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy w kończącym się roku szkolnym włączyli się i dopomogli na różne sposoby w naszych działaniach duszpasterskich. Bóg zapłać też tym, którzy skorzystali z naszych propozycji.
  8. W pomieszczeniach pod kościołem trwa remont. Zostało założone ogrzewanie i wentylacja w kolejnych trzech salach, trwa montaż nowego oświetlenia, malowanie ścian i zabudowa pomieszczeń sanitarnych, do których została doprowadzona kanalizacja. Po wakacjach udostępnimy te pomieszczenia Fundacji Redemptoris Missio zajmującej się pomocą humanitarną dla misji. Po przejęciu pomieszczeń przedstawiciele fundacji przedstawią szerzej swoją działalność i zaproponują możliwości praktycznego włączenia się parafian w ten rodzaj wolontariatu misyjnego.
  9. Dziękujemy za ofiary składane przed tygodniem na prace remontowe.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy. W Przewodniku m.im. wywiad z kapelanem Pieszej Pielgrzymki Poznańskiej /ks.wikariuszem/ oraz relacja z 25-lecia działalności Fundacji Redemptoris Missio.