XII niedziela zwykła – 22 czerwca 2014r.

1. Do czwartku trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Msza św.  z nieszporami o godz. 18.30, zachęcamy do licznego udziału. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszej procesji.

2. W piątek 27 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od kilku lat dzień ten jest dniem modlitw o świętość kapłanów. Polecamy się modlitewnej pamięci. Tradycją naszego miasta jest uroczysta procesja. Nabożeństwo rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach a po niej procesja Eucharystyczna na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Uroczystość sprawia, że nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Po mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej.

4. W poniedziałek na godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów.

5. We wtorek po mszy św. wieczornej /a nie jak było planowane w poniedziałek/ odbędzie się spotkanie zespołu Caritas.

6. W środę o godz. 18.00 nowenna do MBNP.

7. W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Fatimy.

8. Prosimy, aby rodzice dzieci komunijnych odebrali zamówione zdjęcia i filmy.

9 W przyszłą niedzielę uroczystość apostołów Piotra i Pawła. Przed kościołem zbiórka na Stolicę Świętą tzw. „świętopietrze”.

10.  Bóg zapłać za przybory szkolne, które już zostały przekazane na Ukrainę oraz za złożone na ten cel ofiary. Dziękujemy też za zbierane w ostatnim czasie ofiary w drugą niedzielę czerwca, na Pomoc dla Bałkanów  i na Świątynię Opatrzności.