XIX niedziela zwykła

1. Dzisiaj 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy o 20.30 na różaniec fatimski a po nim na procesję ze świecami wokół kościoła.
  2. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu podtrzymujemy zwyczaj poświęcenia ziół, zbóż i kwiatów, będzie je można nabyć przed kościołem, a nabywając je wspieramy dzieła naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechu”. Można jeszcze przynosić przybory szkolne, chcemy pomóc w organizowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci. Natomiast dzisiaj po mszach św. zbiórka ofiar na Caritas naszej Archidiecezji.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu spotkania dla chorych, a szczególnie – Wspólnocie Różańcowej i Zespołowi Caritas.
  4. W wakacje okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą świętą.
  5. Serdecznie zapraszamy na półkolonie prowadzone przez parafialny Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które odbędą się w dniach 28-31 sierpnia. Zapisy od dzisiaj w zakrystii lub biurze parafialnym. Oddając wypełnioną kartę wpłacamy 20 zł na bilety wstępu.
  6. Trwają zapisy na pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy zainteresowanych, by podjęli decyzję do 15 sierpnia, gdyż nie wiemy czy zrezygnować z pielgrzymki w dni powszednie z braku chętnych.
  7. Istnieje potrzeba odpłatnego wynajęcia mieszkań na terenie naszego osiedla dla ofiar katastrofy budowlanej przy ul. Rudnicze. Zainteresowani mogą zgłosić się w biurze lub zakrystii.