XIX niedziela zwykła

1. Jutro /w poniedziałek/ 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy po mszy św. wieczornej na różaniec fatimski a po nim na procesję ze świecami wokół kościoła. Tym razem naszej modlitwie przewodniczą członkowie Zespołu Caritas.
  2. W poniedziałek z racji pogrzebu poranna msza św. będzie odprawiona o godz. 8.30, a nie jak zwykle o 8.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko od 9.00 do 9.30.
  3. W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu podtrzymujemy zwyczaj poświęcenia ziół, zbóż i kwiatów. Będzie je można nabyć przed kościołem, a nabywając je wspieramy dzieła naszego Parafialnego Zespołu Caritas. /prośba jeśli ktoś może dostarczyć jakieś zioła to prosimy na wtorek godz.16.00.
  4. Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechu”. Można jeszcze przynosić przybory szkolne, chcemy pomóc w organizowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci na wschodzie.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu spotkania dla chorych, szczególnie – Wspólnocie Różańcowej i Zespołowi Caritas oraz osobom indywidualnym za upieczenie ciast i przygotowanie terenu.
  6. W wakacje okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą świętą.
  7. Można składać w zakrystii karty dzieci na półkolonie z wpłatą 20 zł na bilety wstępu.
  8. Nasi wolontariusze misyjni z ks. Janem przebywają w Etiopii. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
  9. Dzisiaj po mszach św. zbiórka ofiar na Caritas.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Przewodnika i Gościa Niedzielnego.