XIX niedziela zwykła – 9 sierpnia 2015r.

1. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. według porządku niedzielnego, także w piątek wieczorem. W tym dniu podtrzymujemy zwyczaj poświęcenia ziół, zbóż i kwiatów. Będzie je można nabyć przed kościołem, tym samym wspieramy dzieła naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Natomiast w uroczystość po mszach św. zbiórka na Caritas naszej Archidiecezji. Włączamy się także w akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Dzisiaj, w święto 15 sierpnia i w następną niedzielę można przynosić przybory szkolne, chcemy pomóc w organizowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących.

2. W czwartek 13-ty dzień miesiąca. O godz. 21.00 apel maryjny przy figurze z racji dnia fatimskiego.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu spotkania dla chorych – wspólnocie różańcowej oraz Zespołowi Caritas. Dziękuję też za liczną obecność.

4. W wakacje okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą świętą.

5. Osoby zapisane na pielgrzymkę do sanktuariów na wschodzie Polski proszę, by do 16 sierpnia wpłaciły pozostałą część sumy i podały dokładny adres oraz numer pesel.

6. W terminie 24-28 sierpnia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje półkolonie dla wszystkich dzieci w wieku 5-11 lat.

7. Zachęcamy do nabywania Przewodnika i Gościa Niedzielnego.